Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vitenbergs kopā ar nozaru ekspertiem strādā pie Latvijas ekonomikas atjaunošanas rīcības plāna

Tautsaimniecība vistiešāk jūt vīrusa Covid-19 izplatības ierobežojošo pasākumu negatīvo ietekmi. Jaunais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzskata, ka šobrīd svarīgi ir radīt modeli, kādā Latvijas uzņēmumi var turpināt strādāt valstī noteiktajos ārkārtas apstākļos, kā arī izveidot atbalsta mehānisma rīkus uzņēmumiem jau nākamajiem krīzes posmiem, portālu Diena.lv informē ekonomikas ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Vineta Vilistere-Lāce.

"Viennozīmīgi ir skaidrs, ka šī brīža situācijā nevaram fokusēties tikai uz īstermiņa ekonomiskās krīzes pārvarēšanas instrumentiem. Jau šodien ir jādomā par visaptverošiem  risinājumiem, kā atgūt ekonomikas izaugsmi un kā izmantot iespējas jaunajā pasaules ekonomikā. Vienlaikus ir jābūt gataviem, ka ārkārtējā situācija kļūs par ikdienu, un arī Latvijas uzņēmējiem būs jāpielāgojas apstākļiem. Tāpēc ir jāmodulē vairāki attīstības scenāriji un jāpiemeklē labākie ekonomikas veicināšanas instrumenti," norāda Vitenbergs.

Ekonomikas ministrs uzskata, ka krīzes pārvarēšanai nepieciešams daudzveidīgs atbalsta instrumentu kopums ekonomikas stabilizēšanai, mobilizējot esošos ES fondu un budžeta līdzekļus, pilnveidojot esošās programmas, kā arī izveidojot jaunus pasākumus šādās prioritārās jomās: atbalsts eksportējošiem uzņēmumiem, atjaunojot pozīcijas ārējos tirgos; atbalsts inovācijai un jaunu produktu izstrādei; atbalsts apmācībām un kvalifikācijas celšanai; atbalsts jaunu darbavietu radīšanai.

Vitenbergs piekrīt arī uzņēmēja un ekonomista Jāņa Ošleja vīzijai, ka šobrīd izdzīvošanas nodrošināšana daudziem uzņēmumiem visvieglāk sasniedzama, vienkārši turpinot darboties. Tāpēc ekonomiskās krīzes pārvarēšanai ir nepieciešams pēc iespējas ātri atsākt uzņēmumu darbību. Ministrs ir uzaicinājis Ošleju pievienoties Latvijas pēckrīzes ekonomiskās izaugsmes plāna izstrādes darba grupā, kurā kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju,  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un citām uzņēmēju organizācijām tiek diskutēts par konkrētu rīcības plānu un atbalsta instrumentiem, kas visefektīvāk sniegtu risinājumus tautsaimniecības izaicinājumiem.

Top komentāri

Vidēji dienā mirst 82 cilvēki
V
Latvijā vidēji dienā nomirst 82 cilvēki. Kaites ir visdažādākās. C-19, līdzīgi kā gripa, šos rādītājus var ietekmēt pavisam nedaudz. Saistībā ar gripu šogad kopumā ir nomiruši 23 cilvēki. Turklāt, parasti pēc šīm vīrusu invāzijām, kuru laikā mirstība nedaudz paaugstinās, mirstības līmenis pazeminās zem vidējā. Bet ko nodarīs C-19 izraisītā baiļu vīrusa pandēmija, mēs šobrīd varam tikai zīlēt.
solon
s
Uzdevums Nr. 1 - OIK likvidēšana elektroenerģijai, kura iegūta dedzinot fosilo kurināmo - dabas gāzi! Tā ieviesēji, domājams, pat nebūs jātiesā un secīgi, nebūs jāuztur cietumos, jo gan jau kā shēmā iesaistītie "kreditori" šos neliešus ātri vien noliks pie vietas ... nāksies vien mums meklēt cita starpā arī jaunu premjeru ...
Soros
S
Man patīk šis paklausīgais taukmūlis. Muļķus ir viegli vadīt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Minimālā alga kā Eiropā?(21)

Brīdī, kad Latvijā tiek lauzti šķēpi par to, kā reformēt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmes un maksāšanas nosacījumus, Eiropas Savienības (ES) līmenī nav aizmirsta iecere atr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas