Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

VMD saņēmis 11 jaunas meža ugunsdzēsības autocisternas vairāk nekā 2,5 miljonu eiro vērtībā

Valsts meža dienests (VMD) pagājušā gada nogalē saņēmis 11 jaunas speciāli aprīkotas meža ugunsdzēsības autocisternas, kuras kopumā izmaksāja vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, aģentūra LETA uzzināja VMD.

VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis aģentūrai LETA teica, ka viena specializētā automašīna izmaksāja apmēram 234 000 eiro, līdz ar to kopumā par tām iztērēti vairāk nekā 2,5 miljoni eiro. Finansējums tika nodrošināts no valsts budžeta līdzekļiem.

Pēc viņa sacītā, autoparka atjaunošana - vecās tehnikas norakstīšana un jaunas iegāde - dos iespēju VMD ātrāk ierasties meža ugunsgrēka vietā un atvieglos meža ugunsgrēku dzēšanas darbus.

Viņš pieļāva, ka arī šogad varētu tikt piešķirti līdzekļi kādas jaunas specializētās automašīnas iegādei. Tas, vai tā notiks, pagaidām vēl neesot zināms. Tomēr tik lielu skaitu jaunu automašīnu kā pērn tuvākajā laikā vairs nav iecerēts iegādāties.

VMD informē, ka katrai VMD virsmežniecībai tika iedalīts pa vienai no 11 jaunajām automašīnām, izņemot Dienvidkurzemes virsmežniecību, kura gada nogalē saņēma divas šādas automašīnas. Jaunās automašīnas "Mercedes Benz Unimog 4023" nodotas virsmežniecībām Rēzeknē, Priekuļos, Kuldīgā, Aizputē, Daugavpils novada Križos, Ādažos ,Bauskā, Jēkabpilī, Alūksnē, Dundagā un Valkā.

Līdz šim VMD bija 17 "Mercedes Benz Unimog 4000" specializētās autocisternas meža ugunsgrēku dzēšanai. Taču līdz ar jauno spēkratu saņemšanu VMD rīcībā kopumā ir 28 meža ugunsdzēsības autocisternas. Katrā virsmežniecībā ir vismaz viena "Mercedes Benz Unimog" automašīna, bet atsevišķās virsmežniecībās ir divas vai vairāk "Mercedes Benz Unimog" automašīnas.

Autocisternas VMD piegādāja uzņēmums "Unimotors Latvia". Šīs automašīnas aprīkoja uzņēmums "Iskada". To konstrukcija un aprīkojums pielāgoti meža ugunsgrēku dzēšanai - salīdzinoši neliels svars, laba caurejamība bezceļa apstākļos, manevrētspēja. Automašīnas var pārvietoties pa ūdeni līdz pat 1,40 metru dziļumam. Pārvietojoties bezceļa apstākļos, pastāv iespēja regulēt auto riepu spiedienu, neizkāpjot no automašīnas kabīnes.

VMD norāda, ka jau gandrīz pirms desmit gadiem radās ideja būvēt specializēto autotransportu, lai pakāpeniski atjaunotu novecojušo VMD autoparku ar meža ugunsgrēku dzēšanai piemērotu tehniku. Tagad šī ideja ir praktiski īstenojusies un VMD kopumā ir 28 jaunas specializētas meža ugunsdzēsības autocisternas.

VMD novecojošās auto tehnikas pakāpeniski nomaina kopš 2011.gada, kad VMD tika piegādātas pirmās desmit īpaši meža ugunsgrēku dzēšanai aprīkotās "Mercedes Benz Unimog 4000" autocisternas.

Jau ziņots, ka pērn kopā VMD visā valsts teritorijā ir atklājis un dzēsis 971 meža ugunsgrēkus, ar kopējo uguns skarto meža zemes platību 2743,3 hektāri.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas