Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VMD: Ugunsbīstamība mežos samazinājusies, taču joprojām jāuzmanās

Aizvadītajā nedēļā pieturējās lietains un slapjš laiks, kā rezultātā samazinājusies ugunsbīstamība mežos, liecina Valsts meža dienesta (VMD) publiskotā informācija.

Vienlaikus VMD aicina Latvijas iedzīvotājus joprojām mežā būt uzmanīgiem ar uguni, jo meža ugunsnedrošais laikposms turpinās.

VMD statistika liecina, ka laikā no 1.janvāra līdz 6.jūlijam VMD kopumā atklājis un dzēsis 416 meža ugunsgrēkus ar kopējo meža zemes platību 217,47 hektāri. Pirmdien, 6.jūlijā Latvijas mežos nav bijis neviens meža ugunsgrēks, kamēr 4. un 5.jūlijā VMD dzēsis vienu meža ugunsgrēku Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā 0,01 hektāru kopējā platībā.

Piektdien, 3.jūlijā VMD atklājis un dzēsis divus meža ugunsgrēkus ar kopējo platību 0,02 hektāru platībā, no kuriem viens bijis Dienvidlatgales virsmežniecībā un viens meža ugunsgrēks - Ziemeļvidzemes virsmežniecības teritorijā. Trešdien, 1.jūlijā un ceturtdien, 2.jūlijā Latvijas mežos nav bijis neviens meža ugunsgrēks.

LETA jau ziņoja, ka 24.aprīlī izsludināts meža ugunsnedrošais laikposms, kas parasti ilgst līdz rudenim. Šajā laikā meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikaposmā ikvienam cilvēkam, uzturoties mežā, jāievēro stingrākas ugunsdrošības prasības. Tostarp, uzturoties mežos un purvos ugunsnedrošajā periodā aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, liegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas, kā arī liegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības un dedzināt atkritumus.

Tāpat šajā periodā aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Ugunsdrošības neievērošana un kūlas dedzināšana mežos ir administratīvi sodāma. Šāda rīcība apdraud ne tikai biotopus un dzīvo radību mežos, laukos un pļavās, bet arī cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Par pareizāko latvieti(7)

Turpinot debates par latvietībai būtiskām tēmām, 1995. gada 12. augustā SestDiena meklēja atbildes uz jautājumu: vai nacionālās identitātes meklējumi ir tautas mazvērtības kompleksa izpausme? Atbi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas