Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ugunsbīstamība

Paaugstina brīdinājuma līmeni par ugunsbīstamību mežos

Daudzviet Latvijas mežos saglabājas augsta ugunsbīstamība, bet vietām valsts centrālajā daļā tā kļuvusi ļoti augsta, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Dzeltenās krāsas brīdinājums Rīgā, Vidzemē un Zemgalē nomainīts pret oranžo. Tas ir augstākais iespējamais brīdinājums par ugunsbīstamību. Sarkanā līmeņa brīdinājumi Latvijā tiek izplatīti tikai lielu plūdu, stipras vētras vai postoša pērkona negaisa gadījumā.

Pieaugot ugunsbīstamībai, izsludina brīdinājumu visā Latvijā

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valsts teritorijā izziņojis dzelteno brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību mežos. Brīdinājums spēkā arī Rīgas un galvaspilsētas apkārtnes mežos.

Par neuzmanību maksā meži

Šajā pavasarī dažādu dienestu brīdinājumi saistībā ar karstumu, sauso laiku un ugunsbīstamību dzirdami ik pa laikam. Iedzīvotāji tiek aicināti pārlieku ilgi neuzturēties saulē, lai nepārkarstu, un domāt par sevis sargāšanu no karstuma un apdegšanas arī atpūšoties. Taču jāatceras, ka sausais un karstais laiks ietekmē arī dabu. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatītajām prognozēm īpaši augsta ugunsbīstamība šajās dienās ir mežos.

Ugunsbīstamība mežos sasniedz augstu līmeni

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, vietām Latvijā ugunsbīstamība mežos sasniedz augstu līmeni un tuvākajās dienās jau valsts lielākajā daļā iestāsies augsta ugunsbīstamība, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Brīdina par pastiprinātu ugunsbīstamību mežos

Šajā nedēļas nogalē saglabāsies lielākoties sauss laiks un vairākos Latvijas rajonos ugunsbīstamība mežos kļuvusi ļoti augsta, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Brīdina par stipru karstumu valsts austrumos; mežos paaugstināta ugunsbīstamība

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) informē, ka šodien pēcpusdienā no plkst.13 līdz plkst.17 Latvijas austrumu rajonos gaidāms stiprs karstums - gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27. Sinoptiķi prognozē, ka šodien valsts dienvidaustrumu daļā gaisa temperatūra sasniegs +25.

Teritorijas lielākajā daļā ir paaugstināta ugunsbīstamība

Pakāpeniski paaugstinās gaisa temperatūra, tādēļ ugunsbīstamība Latvijas mežos ar katru dienu paaugstinās. Šobrīd jau teritorijas lielākajā daļā ir paaugstināta ugunsbīstamība, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un centra informācija.

Brīdina par ugunsbīstamību Latvijas mežos

Latvijā trešdien un ceturtdien mežu degamības rādītājs sasniegs 4. klasi, kas atbilst ļoti augstai ugunsbīstamībai, portālu Diena.lv informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide