Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ždanoka pie cietuma protestē pret Lindermana un Gapoņenko apcietināšanu

Bijusī Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Krievu savienības (LKS) līdere kopā ar domubiedriem trešdien pie Rīgas Centrālcietuma protestējusi pret prokrievisko aktīvistu Vladimira Lindermana un Aleksandra Gapoņenko apcietināšanu.

Kā liecina LKS ieraksts sociālajā tīklā Facebook, uz mītiņu bija ieradušies aptuveni 15 cilvēki, tostarp Ždanoka, savulaik DP redzeslokā nonākušais Aleksands Giļmans, kā arī virkne cilvēku, kas regulāri apmeklē LKS rīkotus pasākumus un protesta akcijas.

Protestējošajiem līdzi bija vairākas bungas, kā arī virkne plakātu, kuros uzsvērta apcietinājuma, viņuprāt, netaisnība un prettiesiskums. Pasākumā tāpat izmantotas skaņu pastiprinošās ierīces.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijā, protesta akcijas norise iepriekš tikusi saskaņota.

Kā ziņots, Drošības policijas (DP) izmeklētajā kriminālprocesā par LKS rīkoto sapulci pret pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs kopumā figurē piecas personas.

18. aprīlī sāktajā kriminālprocesā patlaban vienai personai ir piemērots aizdomās turamās personas statuss, savukārt vēl četrām personām statuss ir - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. LETA jau ziņoja, ka aizdomās turētais ir prokrieviskais aktīvists Lindermans, kuram tiesa kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu. Lindermanu tur aizdomās pēc Krimināllikuma panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu. Tāpat viņam inkriminē darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu. Viņš tiek turēts aizdomās arī par masu nekārtību organizēšanu.

Personas pret kuru sākts kriminālprocess statuss piemērots Ždanokai. Pati LKS ir informējusi, ka DP esot vērsusies arī pret LKS valdes locekli Jevgēņiju Krjukovu.

Saskaņā ar likumu, ja sāktā kriminālprocesā iegūtas ziņas, ka, iespējams, konkrēta persona izdarījusi izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, tā iegūst tādas personas statusu, pret kuru sākts kriminālprocess. Nopietnāku statusu, proti, aizdomās turētā statusu, piemēro, ja pierādījumu kopums dod pamatu procesa virzītāja pieņēmumam, ka izmeklējamo noziedzīgu nodarījumu, visticamāk, izdarījusi konkrētā persona.

Kriminālprocess sākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma desmitajā nodaļā Par noziegumiem pret valsti, kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm. DP kriminālprocess sākts, "lai novērstu iespējamu mēģinājumu šķietami leģitīmu darbību aizsegā veikt prettiesiskas darbības vai sasniegt prettiesisku mērķi, kā arī ievērojot apstākli, ka DP iegūtās ziņas iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm".

Kriminālprocesā DP vērtē arī iespējamas prettiesiskas darbības 1. maijā Rīgā notikušā gājiena laikā, kuru arī organizēja LKS pārstāvji.

Lindermans ir jau otrais prokrieviskais aktīvists, kam piemērots apcietinājums pēdējā mēneša laikā - Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 21. aprīlī piemēroja apcietinājumu nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītājam Gapoņenko, kurš tika aizturēts citā kriminālprocesā par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām.

Top komentāri

rīdzinieks
r
Ietupināt tanti! Tāpat ka fašisma slavinātāju omi Vācijā.
Neslāvs
N
nākamie cietuma klienti jau laicīgi ieradās iepazīties ar savu gaidāmo uzturēšanās vietu!
...
.
Un tad vēl kādi brīnīsies par antisemītisma tendenču pieaugumu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 603

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas