Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Ziņojums: Latvijā ir minimāls bada risks

Latvijā kopš iekļaušanās Eiropas Savienībā (ES) ir uzlabota pārtikas drošība un uztura noteikumi, un Latvijā patlaban pastāv minimāls bada risks, ko nākotnē plānots izskaust vispār, teikts Pārresoru koordinācijas centra sagatavotajā Latvijas ziņojumā Apvienoto Nāciju Organizācijai par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu.

Ziņojumā teikts, ka bada risks ir minimāls, jo mājsaimniecībām, kuras nonākušas kritiski zemu ienākumu situācijā, sociālo palīdzību sniedz pašvaldības, kā arī pietiekama uztura jautājumus risina arī Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām, brīvpusdienas visu vecumu bērniem no daudzbērnu ģimenēm un trūcīgām ģimenēm.

Vienlaikus ziņojumā norādīts, ka 2016.gadā 18,5% mājsaimniecību nevarēja atļauties ēst gaļu, putnu gaļu vai zivis katru otro dienu, bet no mājsaimniecībām zem nabadzības riska sliekšņa to norādīja jau 37,3%. Uz šo problēmu norādījuši 23,8% laukos dzīvojošo mājsaimniecību salīdzinājumā ar 16,3% pilsētās dzīvojošo mājsaimniecību, līdz ar to lauku iedzīvotāju risks attiecībā uz nepietiekamu uzturu ir augstāks. Tomēr vispārējās ekonomiskās labklājības līmeņa pieaugums šādu mājsaimniecību īpatsvaru pēdējo septiņu gadu laikā ir samazinājies.

Pozitīvi vērtējams, ka vispārējās izglītības iestādēs aizvien plašākam bērnu un jauniešu lokam ir nodrošinātas brīvpusdienas, turklāt no 2016.gada ierobežota neveselīgas pārtikas tirdzniecība skolās, piemēram, aizliegts tirgot konfektes, saldinātos gāzētos dzērienus un smalkmaizītes. Atbalsta programma Piens un augļi skolās nodrošina svaigus augļus un pienu vairāk nekā 1,3 miljonu eiro vērtībā.

Ziņojumā uzsvērts, ka viens no Latvijas ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem nākotnē ir izskaust badu, un panākt pārtikas drošību un uzlabotu uzturu, kā arī veicināt ilgtspējīgu lauksaimniecību. Latvijas apstākļos būtiskākais šī mērķa sasniegšanai, ņemot vērā arī ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam prioritātes, ir nodrošināt ilgtspējīgu lauksaimniecību, pilnvērtīgi izmantot lauksaimniecības zemi kā resursu un nostiprināt veselīga uztura ieradumus sabiedrības ikdienas dzīvē.

Jau ziņots, ka 2015.gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālajā asamblejā pieņēma rezolūciju Mūsu pasaules pārveidošana: ilgtspējīgas attīstības programma 2030.gadam (Dienaskārtība 2030). Tā nosaka 17 ilgtspējīgas attīstības mērķus un 169 apakšmērķus, kuri sasniedzami, lai pasaulē mazinātos nabadzība un pasaules attīstība būtu ilgtspējīga.

Visām valstīm paredzēts vismaz divas reizes 15 gados sniegt ziņojumu par Dienaskārtības 2030 ieviešanu. Latvijas ziņojumu sagatavojis Pārresoru koordinācijas centrs un plānots, ka tas tiks prezentēts šā gada jūlijā gadskārtējā augsta līmeņa politikas forumā, Ņujorkā.

Top komentāri

VVZ
V
Latvijas zeme spēj pabarot visus, taču bada risks nekad nav bijis tik augsts kā tagad. Iemesls tam ir valsts, kura ar birokrātiskām procedūrām aizliedz audzēt pārtiku pašu vajadzībām- ja cilvēks grib turēt govi, tad tūlīt tiek pieprasīta "veterinārā uzraudzība", katram teļam ir jābūt pasei, katrai aitai klamburs ausī utt. Pārtiku legāli var ražot tikai lielsaimniecības. Sīkie ražotāji laukos ir iznīdēti, un, kas ir pats sliktākais, līdz ar to ir mērķtiecīgi iznīdēts darba tikums. Tā vietā, lai kaut ko darītu, audzētu un pabarotu kaut sevi, cilvēks iet pieprasīt pabalstu, lai nebūtu jākaro ar n-tajām valsts kontrolējošām institūcijām- VID, PVD un ko tik vēl ne! Lai saņemtu pabalstu, tik vien jādara, kā jāpierāda, ka tev nekas nepieder. Sistēma ieprogrammē nabadzību un badu.
Spilola
S
Latvija 80% iedzivotaju dzivo nabadziba un pusbada (vinu ienakumi neparsniedz noteikto izdzivosanas minimums 520 eiro/menesi), bet kads megina Latvijas tautai iestastit, ka Latvija neeksiste bads. Tada nabadziba, pazemojuma kada Latvija uz sodienu dzivo lielaka dala Latvijas iedzivotaju vel nav dzivojusi Latvijas 100. gados.
:)
:
Domāju gadījumos kad traucēta satiksme,dabas katastrofu vai citu apstākļu dēļ,bads pienāks ātri jo cilvēki praktiski pašu vajadzībām neko neražo,paļaujas uz pabalstiem,lielražotājiem un tirgotājiem. Ja satiksme būs traucēta bads pienāks ātri.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas