Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +29 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. jūlijs
Hermīne, Estere, Liepa

Vietējo iedzīvotāju ieteikumu top 10

Par Šauļu vietējiem nekļūst, par tiem piedzimst! Tomēr, ja vēlaties vismaz uz īsu brīdi sajusties, kā vietējie – izmēģiniet pašu Saules pilsētas iedzīvotāju piedāvātās brīvā laika pavadīšanas idejas un ieteikumus.
  • Šauļu vietējie ir draudzīgi cilvēki, bet draudzību viņi stiprina, vakariņojot kopā. “Rock‘n‘roll” āra terase – ārpus konkurences un sagaidīs visvairāk interesentu.
  •  “Gustuko picerija” – pateicoties ērtajai atrašanās vietai, pateicoties uzmanībai pret ģimenēm, kā arī izcilam interjeram un labam ēdienam arī ir vietējo iecienīta vieta.
  • Tie, kas vēl atceras velosipēdus “Kregždute” un “Ereliukas”, zina, ka Šauļi ilgi titulēti arī par velosipēdu pilsētu. Rūpnīca “Baltik Vairas” aizvien strādā, bet velosipēdus Šauļos joprojām mīl. Lūk, populārākās Šauļu iedzīvotāju ieteiktās vietas, kur vislabāk mīties ar pedāļiem. Bačūnu ielas veloceliņš – no pat Pabaļiem līdz Rēkīvai var brīvi un viegli mīties pa jaunāko pilsētas veloceliņu. Pa šo celiņu var nonākt pie desmitā lielākā Lietuvas ezera – Rēkīvas ezera. Talkšas ezera veloceliņi. Intensīvais, dabas ieskautais veloceliņš varbūt tikai naktī ir bez velosipēdistiem. Ir ierīkots apgaismojums, norādes, dažāda tipa celiņi un nelīdzens vietas reljefs, turpat blakus – ezers. Viss sagatavots lieliskai braukšanai ar velosipēdu. Šauļi – Bubji. Cik ilgi vajadzētu mīties līdz jūrai? Varbūt kādu pus stundu! Veloceliņš, kas ved līdz Bubju uzpludinājumam, sauktam arī par Šauļu jūru, ir viens no populārākajiem maršrutiem, ko izvēlas Šauļu iedzīvotāji. Pa ceļam var uzkāpt uz pilskalniem, priecāties par mežiem.
  • Pludmale pilsētā? Nevis mākslīga vai pagaidu, bet mūžīga! Šauļi var lepoties ar ne vienu vien pludmali, kuras vasarā kļūst par īstiem pievilkšanas objektiem. Rēkīvas pludmale iepriecina ar smiltīm un restorānu turpat blakus. Šeit var izbraukt ar laivām, bet sauli pavadīt uz atjaunotā tilta ar skatu laukumu.
  • Uzkāpjot Salduves pilskalnā, pat ap sirdi kļūst saldi. Kas skaita pakāpienus, bet kas – visātrāk uzskrien paša augšā. Vasarā te ir vienas izklaides, bet ziemā daudz Šauļu iedzīvotāju atbrauc šurp paslidināties lejup no apsnigušā pilskalna nogāzes. Veidojas pat rindas!
  • Dainu parku, kas aizvien tiek veidots, Dienvidu rajona iedzīvotāji ir ļoti iecienījuši. Te gan ar velosipēdiem, gan skrejriteņiem un nūjošanas nūjām var pārvietoties pa skuju kokiem apstādītu parku, kur pavasarī uzzied arī skaistie Japānas ķirši – sakuras.
  • Viesi, iegriezušies Saules pulksteņa laukumā, bieži jautā, vai šeit notiek koncerti, jo te tam ir tiešām ideāla vieta! Ar lepnumu atbildam, ka te jau noticis ne viens vien pasākums, bet darbdienās te vienkārši kūsā dzīve. Apsēsties atjauninātajā laukuma amfiteātrī, papriecāties par “Strēlnieku” (Zelta puisēnu) vai aiziet uz tikšanos, bet varbūt izbaudīt vakara gaismas skaisti izgaismotajā laukumā – lūk, ko piedāvā Lietuvā augstākā saules pulksteņa laukums.
  • Kurtuvēnu reģionālais parks Ja nedēļas nogalē zvanīsiet kādam Šauļu iedzīvotājam un jautāsiet – kur viņā atrodas, atbilde var būt – Kurtuvēnos. Šis reģionālais parks katru gadu piedāvā aizvien vairāk izziņas taku, atklājumu un piedzīvojumu. Bērni neatrauj acis no zirgiem, bet vietējā baznīca un muižas klēts savaldzina pieaugušos. Girniku svēto kalnu, kas atrodas netālu no Kurtuvēniem, ceļotāji ir ļoti iecienījuši! Palūkojieties apkārt – ja ir skaidrs, redzēsiet Šatrijas kalnu rietumos, Šauļus austrumos, Kurtuvēnus dienvidos, bet ziemeļos – Kuršēni.
  • Mēs katrs gaidām savu dzimšanas dienu, tāpēc nav nekāds brīnums, ka Šauļu pilsētas dzimšanas diena – Šauļu dienas septembrī – ir paši gaidītākie svētki pilsētas iedzīvotājiem. Koncerti, izstādes, gājiens un svētku salūti ir tradīcija.
  • Vasarās Haima Frenkeļa villa vilina ar rožu smaržu un festivāla mūzikas skaņām – tā ir iecienītākā Šauļu iedzīvotāju kulturālas laika pavadīšanas vieta. Šauļu drāmas teātra izrādes pulcē publiku, kas izslāpusi pēc kvalitatīviem pasākumiem. Ir taču tādi svētki, saposieties, lai ietu uz teātri!

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!