Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV tiesa atbalsta Trampa bēgļu politiku

ASV Augstākās tiesas tiesneši otrdien atbalstījuši prezidenta Donalda Trampa administrācijas lūgumu bloķēt zemākas instances tiesas lēmumu, ar kuru bija mīkstināti bēgļu ieceļošanas aizlieguma nosacījumi un atļauts valstī līdz oktobra beigām ieceļot 24 000 bēgļu.

Lēmums nav tiesas pēdējais vārds attiecībā uz Trampa ieceļošanas aizlieguma politiku, kas pirmo reizi tika pieteikta janvārī.

Tiesneši plāno 10.oktobrī uzklausīt argumentus par to, vai ir bijis likumīgi valstī aizliegt iebraukt ceļotājiem no sešām musulmaņu valstīm, kā arī bēgļiem no visām pasaules valstīm.

Tiesa gan, nav skaidrs, kādi jautājumi tiesai būs palikuši izskatīšanai. Attiecībā uz ieceļotājiem noteiktā 90 dienu aizlieguma beigu termiņš ir septembra beigās, bet attiecībā uz bēgļiem noteiktais 120 dienu termiņš beigsies vēl pēc mēneša.

Administrācija pagaidām nav skaidri apliecinājusi, vai tā grasās aizliegumus pagarināt, padarīt tos pastāvīgus vai arī paplašināt ceļošanas aizliegumu, attiecinot to uz citām valstīm.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai stingrāki ieroču aprites likumi samazinātu masu slaktiņu skaitu ASV?

Kopā nobalsojuši: 33

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Slovākija neratificēs Stambulas konvenciju(13)

Slovākija neratificēs Eiropas Padomes Stambulas konvenciju, kuras mērķis ir izskaust vardarbību pret sievietēm, piekāpjoties spiedienam no koalīcijas partneru un reliģisko organizāciju puses, tre...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits