Laika ziņas
Šodien
Migla

Imigrācija

Traģēdija Vācijā uzkuļ diskusijas par imigrāciju

Vāciju šokējusī traģēdija Frankfurtē, kur bērns zaudēja dzīvību, jo viņu zem braucoša vilciena pagrūda Eritrejas pilsonis, valstī atkal uzjundījusi diskusijas par imigrāciju un sabiedrības drošību. Galēji labējie politiķi notikušajā steidz vainot Vācijas kancleres Angelas Merkeles 2015. gada lēmumu atvērt robežas vairāk nekā miljonam migrantu un patvēruma meklētāju, turpretī citi uzskata, ka šāda situācijas vienkāršošana ir bīstama, jo šķeļ Vācijas sabiedrību.

Pērn no Vācijas deportēts rekordliels skaits patvēruma meklētāju

2018. gadā no Vācijas uz citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm izraidīts vairāk patvēruma meklētāju nekā jebkad iepriekš, liecina laikraksta Süddeutsche Zeitung rīcībā nonākušais Iekšlietu ministrijas ziņojums, kas bija sastādīts kā atbilde kreiso partijas iniciētai parlamentārai izmeklēšanai, vēsta Deutsche Welle.

Jauna migrantu karavāna dodas no Hondurasas uz ASV

Vēl viena Centrālamerikas migrantu karavāna pirmdien uzsākusi ceļu no Hondurasas uz ASV robežu, ejot pa to pašu maršrutu, kuru pērn trīs karavānās mēroja vairāki tūkstoši cilvēku.

Tramps: Valdība darbu neatsāks, līdz nebūs piešķirts finansējums mūrim

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien pauda apņēmību, ka federālās valdības iestādes darbu neatsāks, līdz netiks piešķirti pieci miljardi dolāru mūra būvniecībai uz robežas ar Meksiku. Vairāku federālās valdības iestāžu darbs apturēts jau četras dienas. Tā kā Trampa prasību par robežmūra finansēšanu noraidījuši demokrāti un arī daži republikāņi, prezidents pagājušajā nedēļā atteicās parakstīt plašāku tēriņu likumu, līdz ar to finansējums vairākām valdības struktūrām ir izbeidzies.

Tramps migrantu krīzi Eiropā ierosinājis risināt ar milzu sienu Sahārā

ASV prezidents Donalds Tramps neskopojas un ar savu redzējumu par to, kā jāierobežo nelegālā imigrācija, dalās arī ar citu valstu amatpersonām. Tā Baltā nama saimnieks Spānijas valdībai ieteicis migrantu krīzi Vidusjūras reģionā risināt, uzceļot sienu, kas šķērsos Sahāras tuksnesi. Par šādu Trampa ierosinājumu informējis Spānijas ārlietu ministrs Josē Borels. Trampa pārliecību arī nemazināja aizrādījumi, ka šāda siena stieptos vairāk nekā 4500 kilometru garumā. "Sahāras robeža nevar būt garāka par mūsu robežu ar Meksiku," Trampa teikto atstāstījis Borels. Te gan ASV prezidents kļūdās, jo ASV-Meksikas sauszemes robežas garums ir 3145 kilometri.

ASV valdība nespēj apvienot visas uz robežas nošķirtās ģimeņes

ASV valdība līdz tiesneša noteiktajam termiņam otrdien paspēs apvienot ar ģimenēm tikai aptuveni pusi no simts bērniem, kas jaunāki par pieciem gadiem un tika nošķirti no tuviniekiem uz ASV un Meksikas robežas, pirmdien tiesnesim atzinusi valdības juriste.

Tiesneša lēmums: ASV 30 dienu laikā jānodrošina uz robežas nošķirto ģimeņu apvienošanos

ASV Imigrācijas dienesta darbinieki vairs nevarēs uz ASV-Meksikas robežas nošķirt nelegālo imigrantu bērnus no viņu vecākiem, bet līdz šim nelegāli nošķirto ģimeņu apvienošanai jānotiek tuvāko 30 dienu laikā, federālais tiesnesis Deina Seibrovs. Ar šo pagaidu lēmumu tiesnesis nāca klajā pēc tam, kad Amerikas Pilsonisko brīvību savienība iesniedza tiesā prasību imigrantu ģimeņu nošķiršanas lietā, vēsta ziņu aģentūras Reuters un AFP.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide