Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pētījums: Facebook tehnoloģijas automātiski rada saturu teroristiskiem grupējumiem

Sociālās saziņas vietne Facebook neapzināti rada automātiski veidotu saturu ar terorismu saistītām grupām, kuras tās mākslīgā intelekta sistēmas neatpazīst kā ekstrēmistu grupējumus, liecina nesen publiskots pētījums, kas balstīta kāda trauksmes cēlāja sniegtā informācijā.

Vašingtonā bāzēta bezpeļņas organizācija National Whistleblowers Center piecus mēnešus veica pētījumu ar 3000 Facebook lietotāju lapām, kuras spieda "patīk" vai sazinājās ar organizācijām, kuras ASV valdība ir atzinusi par teroristiskām.

Pētnieki atklāja, ka grupējumi Islāma valsts un Al Qaeda neslēpti ir aktīvi sociālās saziņas vietnē.

Vēl satraucošāks ir fakts, ka Facebook programmatūra ekstrēmistu lapām, kas saņēmušas pietiekami skatījumu vai "patīk" skaitu, automātiski veidojot apsveikuma un atmiņu video.

National Whistleblowers Center informēja, ka trauksmes cēlāja vārdā, kurš vēlējies palikt anonīms, iesniegusi sūdzību ASV Vērtspapīru un biržas komisijā.

"Facebook centieni izskaust ar terorismu saistītu saturu ir bijuši vāji un neefektīvi," lasāms centra izplatītajā 48 lappušu garā dokumenta kopsavilkumā.

"Vēl lielāku satraukumu rada tas, ka Facebook pats ir radījis un izplatījis ar terorismu saistītu saturu, izmantojot tā automātiskā satura veidošanas tehnoloģiju," norādīja organizācija.

Pētījuma rezultātos, kas iekļauti sūdzībā, norādīts, ka Facebook realitātē nepilda publiski solīto ekstrēmistu veikto ierakstu un viņu kontu dzēšanu.

Kompānijā ziņu aģentūrai AFP paziņoja, ka ar terorismu saistītais saturs no vietnes tiek dzēsts "ar daudz lielākiem panākumiem nekā pirms diviem gadiem", kad sākās plašas investīcijas šajā tehnoloģijā.

"Mēs neapgalvojam, ka atrodam visu, un mēs joprojām esam modri, vēršoties pret teroristu grupējumiem visā pasaulē," informēja Facebook.

Facebook un citas sociālo mediju platformas tiek plaši kritizētas par nepietiekamu rīcību pret naidu un vardarbību uzkurinošiem ziņojumiem, lai gan vienlaikus tās tiek kritizētas par to, ka nepiedāvā vienlīdzīgu atspoguļojumu visiem viedokļiem, lai cik nepatīkami tie arī nebūtu.

Martā Facebook paziņoja, ka sociālajā tīklā, kā arī vietnē Instagram tiek aizliegts paust slavinājumu vai atbalstu baltajiem nacionālistiem vai balto nacionālistu separātismam.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits