Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Tūnberga ANO klimata samitā: Jūs esat nozaguši manus sapņus

Zviedru skolniece, vides aktīviste Grēta Tūnberga ANO klimta samitā Ņujorkā pirmdien nosodījusi pasaules līderus, kuriem viņa pārmeta savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Tūnberga savu runu sāka ar brīdinājumu, ka jaunieši vēros politiķus.

"Tas viss ir nepareizi. Man nevajadzētu šeit atrasties. Man vajadzētu būt skolā otrā okeāna malā," sacīja 16 gadus vecā meitene, kura paņēmusi gadu brīvu no skolas.

"Jūs vēršaties pie mums, jauniešiem, pēc cerības. Kā jūs uzdrīkstaties?" jautāja Tūnberga, kura kļuvusi par seju jauniešu kustībai pret politiķu bezdarbību klimata un vides aizsardzības jomās.

"Jūs esat nozaguši manus sapņus un manu bērnību ar saviem tukšajiem vārdiem, tomēr es esmu viena no laimīgajiem. Cilvēki cieš, cilvēki mirst, sabrūk veselas ekosistēmas," sacīja Tūnberga.

"Mēs esam masveida izmiršanas sākumā un viss, par ko jūs varat runāt, ir nauda un pasakas par mūžīgo ekonomikas izaugsmi. Kā jūs uzdrīkstaties!" uzsvēra jaunā aktīviste.

Viņa piebilda, ka sarunās ar līderiem viņai sacīts, ja jaunatne tiek sadzirdēta un situācijas nopietnība ir saprasta.

"Bet vienalga, cik skumja un dusmīga es esmu, es tam nevēlos ticēt, jo, ja jūs patiešām izprotat situāciju un turpināt nerīkoties, tad jūs esat ļauni, un tam es atsakos ticēt," sacīja Tūnberga.

Viņa nosauca vairākus mērķus, kas nav sasniegti, un norādīja, ka var izveidoties "nenovēršamas ķēdes reakcijas ārpus cilvēku kontroles".

Tūnberga arī aicināja valstis apņemties īstenot ambiciozākus mērķus.

"Šodien šeit netiks prezentēti nekādi risinājumi vai plāni saskaņā ar šiem cipariem, jo šie skaitļi ir pārāk neērti, un jūs joprojām neesat pietiekami pieauguši, lai pateiktu, kā ir," sacīja Tūnberga.

"Jūs pieviļat mūs. Bet jaunieši sāk saprast jūsu nodevību," sacīja pusaudze, brīdinot līderus, ka viņiem "pievērstas visu nākotnes paaudžu acis".

Top komentāri

cirks cirka galā
c
Pasaules lielākie mediji ziņo: Rīgas Centrāltirgus tante Rozālija atnāca pie Ministru kabineta ēkas un emocionāli norunāja, nosodot Kariņa darbību.
Brrrr !
B
Tā seja izstaro naidu.
Grieta
G
Protams, viņai taisnība. Taču ir diezgan riebīgi skatīties, kā spēlēs izmanto bērnu. Pat, ja spēle ir par taisnīgu lietu. Kas ar to meiteni būs vēlāk. Šobrīd viņas vārds tiek zelēts, pāc tam to izspļaus.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 visvairāk apdraud sirmgalvjus(3)

Vecie ļaudis un cilvēki ar nopietnām veselības problēmām ir visvairāk pakļauti riskam saslimt ar jauno koronavīrusu Covid-19, noskaidrojies pirmajā plašajā pētījumā par iepriekš nezināmo infekci...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits