Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Klimats

ES iegulda vairāk nekā 100 miljonus eiro jaunos programmas LIFE projektos

Eiropas Komisija (EK) pirmdien, 17.februārī, paziņoja par 101,2 miljonu eiro ieguldījumu vides un klimata pasākumu programmas LIFE jaunākajos projektos. Ar šo finansējumu tiks atbalstīti desmit liela mēroga vides un klimata projekti deviņās dalībvalstīs, tādējādi palīdzot Eiropai pāriet uz ilgtspējīgu ekonomiku un klimatneitralitāti. Šie projekti tiks īstenoti Kiprā, Igaunijā, Francijā, Grieķijā, Īrijā, Latvijā, Slovākijā, Čehijā un Spānijā, portālu Diena.lv informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Klimata mērķi triljona vērtībā

Eiropas Savienība (ES) ir noteikusi mērķi līdz 2050. gadam kļūt klimata neitrālai, kas nozīmē, ka ogļskābo gāzu emisiju apjoms ir nulle. Tas rada izaicinājumus visām dalībvalstīm, arī Latvijai. Tradicionāli Latvijā galvenie emisiju radītāji ir transports un lauksaimniecība. Labā ziņa gan ir tā, ka mūsu valsts atkarība no fosilajiem resursiem, īpaši oglēm, noteikti ir mazāka nekā tādās valstīs kā Polija vai Čehija. Šā iemesla dēļ Polija arī nav pievienojusies kopējam ES lēmumam.

Kariņš: Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību

Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību, ceturtdien notiekošajā forumā Enerģētikas un klimata plāns 2030 - ceļā uz ilgtspējīgu valsti videouzrunā klātesošajiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

RTU sāk pētījumus, lai klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu pārvērstu degvielā

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izveidota jauna laboratorija, kurā zinātnieki pētīs un izstrādās katalizatorus, kas palīdzēs klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu (CO2) pārvērst vērtīgos produktos, piemēram, degvielas izejvielās un ķimikālijās. Jaunajā laboratorijā sākti arī ogļūdeņražu jeb sintētiskās naftas ieguves pētījumi degvielas ražošanai.

Tūnberga ANO klimata samitā: Jūs esat nozaguši manus sapņus

Zviedru skolniece, vides aktīviste Grēta Tūnberga ANO klimta samitā Ņujorkā pirmdien nosodījusi pasaules līderus, kuriem viņa pārmeta savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Meteorologs: Klimata pārmaiņu dēļ visvairāk cietīs ziema

Ņemot vērā klimata pārmaiņas, šī un nākamā gada laikā būtiski tiks pārskatīta hidrometeroloģiskā brīdinājuma sistēma, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atklāja Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) meteorologs Andris Vīksna.

Slapjākais visā gadsimtā

Kādi rekordi, nebijuši un pat baisi mirkļi šogad tika piedzīvoti saistībā ar laikapstākļiem! Un kas vēl priekšā? Optimistisks, bet reāls laika vērotāja skats uz to, cik viegli bija un ko vispār šogad dabas kaprīzēs varēja prognozēt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide