Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +14 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

HBO seriāla Černobiļa popularitāte vairojusi tūrismu Lietuvā

Telekanāla HBO seriāla Chernobyl (Černobiļa) panākumi ir vairojuši tūrisma pieplūdumu Lietuvā, kur notika seriāla filmēšana un slēgtā Ignalinas atomelektrostacija (AES) ir veidota pēc tā paša prototipa, kā Černobiļas AES.

Tā dēvētie atomtūristi dodas apmeklēt dažādas vietas Viļņā, kur filmēts HBO augstu popularitāti un kritiķu atzinību ieguvušais seriāls, kā arī Ignalinu, kur mirdzoši urāna stieņi dziest betona baseinos.

Ignalinas AES ir atvērta tūristiem, un jūlijā vien to apmeklējuši 1630 cilvēku. Pērn kopumā AES uzņēma 2240 tūristus. Ignalinas AES amatpersonas norāda, ka tūristu interese arvien pieaug.

"Šķiet, ka viņi ir uztaisījuši labu filmu. Tomēr tas, kas notika tik sen, mūs vairs neuztrauc. Domāju, ka skatīšanās pagātnē nav laba," ziņu aģentūrai AP sacījis inženieris Mihails Nefedjevs, kurš vada ekskursijas pirms desmit gadiem slēgtajā Ignalinas AES.

160 kilometrus uz ziemeļiem no Viļņas esošajā Ignalinas AES tiek piedāvāta trīs stundas ilga ekskursija, kuras laikā cita starpā tiek stāstīts arī par Černobiļas AES katastrofas apstākļiem. Ekskursijas cena ir 67 eiro.

Viļņā tūristi apmeklē Valsts drošības komitejas (VDK) muzeju, kurā tika filmētas seriāla varoņu nopratināšanas ainas. Pēc tam viņi apmeklē padomju laika rajonu ar pelēkām daudzdzīvokļu mājām, kas būvētas pagājušā gadsimta 80.gadu vidū un līdzinās Pripjatai Ukrainā.

"Cilvēki apmeklē vietas, kuras mēs nekad nepopularizējām," atzina aģentūras Go Vilnius vadītāja Inga Romanovskiene. Viņa piebilda, ka ir neierasti redzēt, kā tūristi iemūžina pašbildēs šīs vietas, nevis Baroka laika baznīcas Viļņas vecpilsētā.

Lietuva ir iecienīts galamērķis filmēšanas komandām, bet HBO seriāla filmēšana valstij bijusi īpaši izdevīga. Saistībā ar seriāla filmēšanu ieplūdušais ārvalstu kapitāls pērn sasniedzis 45,5 miljonus eiro.

1986.gadā Lietuvai kā Padomju Savienības sastāvā esošais republikai tūkstošiem cilvēku bija jāsūta uz Černobiļu kodolkatastrofas seku likvidēšanai.

Viens no Černobiļas kodolkatastrofas seku novēršanā iesaistītajiem Lietuvas pilsoņiem Antans Turcins atzina, ka seriāls uzjundījis emocijas, tomēr pauda cerību, ka tā popularitāte mudinās sabiedrību un valsti labāk parūpēties par izdzīvojušajiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Briti, viltus ziņu maldināti, dedzina 5G torņus(17)

Aizvadītajā nedēļā vairākās vietās Lielbritānijā aizdedzināti un citādi bojāti 5G datu pārraides torņi, ziņo BBC. Policija un valsts amatpersonas vandalismu saista ar sociālajos medijos izplatīju...

Valstu līderi brīdina par grūtu Lieldienu nedēļu(4)

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā slimība Covid-19 konstatēta vairāk nekā miljonam pasaules iedzīvotāju. ASV, Lielbritānijas un citu valstu līderi gatavojas jaunam sasirgušo un mirušo vilnim...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits