Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Konstitucionālā tiesa: Lietuvai jāatzīst ārvalstīs slēgtas viendzimuma laulības

Lietuvas Konstitucionālā tiesa piektdien nolēmusi, ka Lietuvai jāatzīst ārvalstīs slēgtas viendzimuma laulības un jāizsniedz uzturēšanās atļauja ārvalstniekam, kas citā valstī noslēdzis laulību ar tā paša dzimuma Lietuvas pilsoni, lai gan pašā Lietuvā viendzimuma laulības nav atļautas.

Kā norādījusi tiesa, ierobežojumu noteikšana viendzimuma pāra tiesībām uz ģimenes apvienošanu nav savienojama ar diskriminācijas aizliegumu un cilvēka cieņas neaizskaramības principu.

"(..) nav attaisnojams tāds tiesiskais regulējums, kurā tikai dzimuma identitātes un/vai seksuālās orientācijas dēļ ārvalstniekam nebūtu atļauts ierasties Lietuvā un dzīvot tur kopā ar citu viņa ģimenes locekli," teikts lēmumā.

Tiesa skaidrojusi, ka uzturēšanās atļauju var neizsniegt, ja tiek konstatēts, ka laulība vai reģistrētās partnerattiecības ir fiktīvas, bet atteikums izdot šādu atļauju nevar tikt pamatots tikai ar ārvalstnieka dzimuma identitāti un/vai seksuālo orientāciju.

Tā arī uzsvērusi, ka konstitūcijā ietvertais ģimenes jēdziens ir dzimumneitrāls.

Konstitucionālajā tiesā vērsās Lietuvas Galvenā administratīvā tiesa, kas izskata lietu, kurā Baltkrievijas pilsonis, kurš Dānijā noslēdzis viendzimuma laulību ar Lietuvas pilsoni, apstrīd Lietuvas Migrācijas departamenta lēmumu neizsniegt viņam uzturēšanās atļauju.

Konstitucionālā tiesa skaidrojusi, ka likums, kas reglamentē ārvalstnieku tiesisko statusu Lietuvā, neaizliedz izdot uzturēšanās atļauju, pamatojoties uz ārvalstīs noslēgtu viendzimuma laulību.

Līdz šim Lietuvas Migrācijas departaments atteicies izsniegt uzturēšanās atļaujas šādiem ārvalstniekiem, pamatojot atteikumu ar to, ka Lietuvā viendzimuma laulības nav atļautas.

Top komentāri

Pats par sevi saprotams.
P
Arī ārvalstīs nopelnīto naudu var droši Latvijā tērēt.
to Sorasķēzei
t
Vai tev kāds liedz prexēties ar suņiem vai kaķiem? Un , ja neliedz, ko tad mauni tu, vecā mauka?
GALVENAIS,
G
ka arī Latvijai nāksies to darīt. Gribot vai negribot, alga viena. Ja Rikijs Mārtins ieskatīsies kāda latviešu puisī, un to aprecēs, kam no tā var celties kāds ļaunums? Bērniem, kas to redzēs? Vai tad bērni drīzāk neredz ko dzērumā dara viņu vecāki?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 319

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits