Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 115 cilvēki, Igaunijā - 57

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 115 cilvēkiem, trešdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā inficēšanās atklāta 57 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

Inficēšanās ar šo vīrusu Lietuvā diagnosticēta kopumā 4693 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2365 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 6993 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 1,6% testu. Pavisam Lietuvā veiktas 774 987 analīzes. Aizvadītajā diennaktī nāves gadījumi nav konstatēti. Vīrusa izraisītā slimība Lietuvā prasījusi 92 cilvēku dzīvības, bet vēl 19 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

63 no jaunatklātajiem gadījumiem saistīti ar konkrētiem slimības perēkļiem, vēl 21 cilvēki inficējušies saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, piecos gadījumos vīruss ievests no ārzemēm - Lielbritānijas, Baltkrievijas un Polijas, bet 26 gadījumos inficēšanās apstākļi nav noskaidroti, liecina Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) dati.

Prāva daļa jauno inficēšanās gadījumu saistīti ar veselības aprūpes iestādēm, tai skaitā Radvilišķu, Šauļu un Kuršēnu slimnīcām.

Pieaudzis inficēto skaits saistībā ar iepriekš zināmiem Covid-19 perēkļiem Kauņas Valsts muzikālajā teātrī, Raseiņu korī "Šatrija", valsts dziesmu un deju ansamblī "Lietuva", Viļņas deju studijās "City Dance" un "Šokio harmonija", paukošanās treniņos, kā arī izglītības iestādēs, vairāku tiesībsargājošo iestāžu un pašvaldību darbinieku vidū.

Vīrusa izraisītā slimība Lietuvā prasījusi 92 cilvēku dzīvības, bet vēl 19 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 30.septembrī Lietuvā ir 44,8. Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 40,57.

Igaunijā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 3371, bet 2000 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās. Igaunijā kopumā veikti 213 012 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 2733 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 2,1% visu analīžu.

No 57 jaunatklātajiem gadījumiem 14 gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, divos gadījumos inficējusies persona atgriezusies no ārzemēm, bet par pārējiem gadījumiem pagaidām nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 64 cilvēki.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 30.septembrī Igaunijā ir 46,28. Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 44,8.

papildinātas pēdējās piecas rindkopas

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits