Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nausēda: Ķīnas investīcijas Klaipēdas ostā var kaitēt nacionālajai drošībai

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda brīdinājis, ka Ķīnas investīcijas Klaipēdas ārējās dziļūdens ostas izbūvē var kaitēt nacionālajai drošībai.

Valsts prezidents arī atzina, ka nevajadzētu uzspiest dziļūdens ostas projektu, jo sabiedrībā nav vienprātības par tā nepieciešamību un tā ietekme uz vidi būtu liela.

"Es nedomāju, ka tādai virzīšanai ar varu ir liela jēga," Nausēda sacīja žurnālistiem Klaipēdā, norādot, ka pašlaik projektam nav spēcīgu investoru, "kas būtu mums pieņemami pēc visiem nacionālās drošības kritērijiem," viņš teica.

"Ja tās ir Ķīnas investīcijas, tad tās jau ir saistāmas ar citiem jautājumiem, kuri pašlaik ir nozīmīgi visai Eiropai, tas ir nacionālās drošības aspekts," Nausēda uzsvēra.

Nausēda sacīja, ka par dziļūdens ostu vienprātības nav nedz Klaipēdas ostas pārvaldē strādājošajiem, nedz sabiedrībā kopumā. Viņaprāt, pagaidām nav atbildes uz jautājumu, vai ir iespējams paplašināt ostu pilsētas dienvidu virzienā.

"Lai būtu investori, mums ir jābūt plāniem, jāpārliecinās, ka izmantotas citas iespējas, un tad jāvirza šis jautājums," klāstīja Lietuvas prezidents.

Viņš arī brīdināja, ka dziļūdens osta "radīs lielu ietekmi uz vidi".

Politiķi apspriež plānus līdz 2025.gadam izbūvēt ārējo ostu.

Klaipēdā jau nepilnus desmit gadus domā par ostas paplašināšanu un ārējās dziļūdens ostas izbūvi, kuras izmaksas var sasniegt nepilnus 800 tūkstošus eiro.

Interesi par projektu izrāda Ķīnas investori, tādēļ daļa Lietuvas amatpersonu bažījas, ka Ķīnas investīcijām var būt negatīva politiska ietekme Lietuvā, bet Ķīnas interese par Austrumeiropu var graut Eiropas Savienības vienotību.

Top komentāri

rekur
r
Kaut, kas nav nav kārtībā ar minētajiem skaitļiem. Par 800 000 EU Rīgas zooloģiskajā dārzā nevar izbūvēt pat pusi no jaunas ziloņu mājas. Tā ir vienas savrupmājas cena. Par tādu naudu ostu padziļināt nevar. Varbūt tie ir 800 miljoni???
.
.
Ķīnieši nepielāgojas videi. Viņi vidi pielāgo sev. Tāpēc kungam ir pilnīga taisnība- nevajag laist uti kažokā.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Citāts: "... Klaipēdā jau nepilnus desmit gadus domā par ostas paplašināšanu un ārējās dziļūdens ostas izbūvi, kuras izmaksas var sasniegt nepilnus 800 tūkstošus eiro..." - - - - - - - Nopietni? Lietuvā ārēju dziļūdens ostu var izbūvēt par "nepilniem 800 tūkstošiem eiro", kamēr Latvijā JRT atjaunošanai tāme sacelta uz 33 miljoniem??? - - - Un, ja "par nepilniem 800 tūkstošiem," tad kāpēc vispār nepieciešami ārvalstu (Ķīnas) investori?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ķīna brīdina par jaunu auksto karu(4)

Lai arī divu pasaules varenāko valstu attiecības nekad nav bijušas izteikti draudzīgas, tās ievērojami pasliktinājušās Donalda Trampa prezidentūras laikā. Jaunus saasinājumus maijā izraisīja ASV ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits