Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Danske Bank pārtrauks darbību Baltijas valstīs un Krievijā

Dānijas banka Danske Bank pārtrauks darbību Baltijas valstīs un Krievijā, otrdien paziņoja Danske Bank dažas stundas pēc tam, kad Igaunijas finanšu uzraudzība institūcija deva rīkojumu slēgt Danske Bank filiāli Igaunijā tajā notikušās liela mēroga naudas atmazgāšanas dēļ.

Tomēr Danske Bank paziņojumā teikts, ka lēmums par darbības pārtraukšanu Baltijas valstīs un Krievijā esot pieņemts neatkarīgi no Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestādes lēmuma slēgt bankas filiāli Igaunijā.

"Neatkarīgi no Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestādes rīkojuma un atbilstoši savai stratēģijai koncentrēties uz pamattirgiem Ziemeļvalstīs, Danske Bank kādu laiku apsvēra savas darbības Igaunijā, Latvija un Lietuvā, kā arī Krievijā nākotni. Danske Bank tagad nolēmusi pārtraukt šo darbību," sacīts Danske Bank paziņojumā.

Tajā norādīts, ka turpinās darboties Danske Bank pakalpojumu centrs Lietuvā, kas Danske Bank vajadzībām veic administratīvās funkcijas.

"Pēdējos gados mēs esam īstenojuši stratēģiju, koncentrējoties uz mūsu pamattirgiem Ziemeļvalstīs un saistībā ar to esam samazinājuši aktivitātes Baltijas valstīs. Lēmums pilnībā pārtraukt mūsu darbību Baltijā un Krievijā pilnībā ir saskaņā ar šo stratēģiju. Cieši sadarbojoties ar atbildīgajām iestādēm, mēs nodrošināsim, lai šajā procesā vislabākajā iespējamajā veidā tiktu ņemtu vērā klientu un darbinieku intereses," sacīja Danske Bank pagaidu vadītājs Jespers Nīlsens.

Jau ziņots, ka Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde otrdien deva rīkojumu slēgt naudas atmazgāšanas skandālā iesaistīto Dānijas bankas Danske Bank Igaunijas filiāli. Uzraudzības iestāde norādīja, ka filiālei jābeidz darbība Igaunijā astoņu mēnešu laikā kopš rīkojuma saņemšanas.

Lēsts, ka laikā no 2007. līdz 2015.gadam caur Danske Bank Igaunijas filiāli atmazgāti miljardiem eiro.

Tāpat vēstīts, ka 2018.gada pavasarī Danske Bank paziņoja, ka banka Baltijas valstīs turpmāk koncentrēsies tikai un vienīgi uz atbalsta sniegšanu Ziemeļvalstu klientu meitasuzņēmumiem, kā arī globālajām korporācijām ar nozīmīgu biznesa daļu Ziemeļvalstīs, bet vietējo klientu apkalpošanu pakāpeniski pārtrauks.

"Iziešana no vietējo uzņēmumu, kā arī privātpersonu apkalpošanas tiks īstenota pakāpeniska apmēru samazināšanas ceļā. Tas nozīmē, ka banka pārtrauks kontu atvēršanu jauniem vietējiem klientiem," toreiz klāstīja bankā, piebilstot, ka šis process var prasīt arī vairākus gadus.

Danske Bank filiāle Latvijā ir Dānijā reģistrētās Danske Bank filiāle. Bankas Latvijas filiāle 2007.gada februārī iekļāvās Danske Bank Group sastāvā. Pēc aktīvu apmēra Danske Bank filiāle Latvijā 2018.gada septembra beigās bija devītā lielākā banka Latvijā.

pievienota 4. un 5.rindkopa

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Protams, protams, viņi jau sen gribēja tīt makšķeres, jau sen...! Mēs visi ticam!
Rusins
R
KA to saprast, dani ir apganijusi Latvanijas telu, Igaunija ir izmazgajusi kriminalistu, mafiju n-milijardus un neviens netiek no siem darboniem tiesats un nosauts? Ka to saprast, kas notiek ES valstis? Vai tad pec si skandala nebutu jalikvide Danske Bank un jaanule sis bankas license?
Uldis
U
Reāli ASV noņem konkurentus ! VAI KĀDS MAZ ZINA TO ,KA VADOŠĀS BANKAS LATVIJĀ PIEDER ASV ??? ES ESMU PĀRLIECINĀTS ,KA DAUDZI TO NEZINA . ABLV REĀLI TIKA NOŅEMTA NO TRASES KĀ KONKURENTS . LUMINORU PĀRPIRKA ASV ,UN PAR CITADELI NEMAZ NERUNĀSIM .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 1377

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits