Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Sasilšanas izraisītā ledus kušana var apdraudēt atsevišķu sugu izdzīvošanas iespējas

Antarktīdā pirmo reizi reģistrēts karstuma vilnis

Pētnieki apstiprinājuši, ka dienvidu puslodes 2019.–2020. gada vasaras laikā pirmo reizi dokumentējuši karstuma vilni Antarktīdā, un brīdinājuši, ka klimata izmaiņas var būtiski ietekmēt dzīvnieku un augu attīstību izolētajā kontinentā, vēsta Deutsche Welle.

Austrālijas Antarktīdas programmas pētnieki fiksējuši karstuma vilni Keisi pētniecības stacijā Austrumantarktīdā un pētījumā atklāto šonedēļ publicējuši akadēmiskajā žurnālā Global Change Biology, izsakot viedokli, ka konstatētās klimata izmaiņas Antarktīdā var ietekmēt globālos laika apstākļus, kā arī okeāniskā siltuma cirkulāciju uz Zemes.

Pētnieki no 23. līdz 26. janvārim Keisi stacijā reģistrēja augstāko maksimālo un augstāko minimālo tur jebkad piefiksēto gaisa temperatūru. Šajā laikposmā reģistrētās minimālās temperatūras bija augstākas par nulli grādiem pēc Celsija, maksimālās – augstākas par 7,5 grādiem.

24. janvārī maksimālā gaisa temperatūra sasniedz 9,2 grādus, kas ir par 6,2 grādiem vairāk nekā stacijā reģistrētā vidējā maksimālā temperatūra šā mēneša laikā. Par karstuma vilni uzskata ļoti augstu maksimālo un minimālo temperatūru reģistrēšanu trīs dienas pēc kārtas.

Rekordaugstas temperatūras šajā pašā gadalaikā tika reģistrētas kontinenta pretējā pusē – Antarktīdas pussalā. Februāra sākumā Argentīnai piederošā Esperansas stacija reģistrēja gaisa iesilšanu līdz 18,3 grādiem. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits