Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Juris Tihonovs

Vācijā aiztur 25 sazvērniekus, kuru grupējuma mērķis ir gāzt valsts iekārtu

Vācijas policija vienā no lielākajām operācijām vēsturē veikusi kratīšanu vairāk nekā 130 īpašumos un aizturējusi 25 cilvēkus. Viņi tiek turēti aizdomās par dalību "vietējā teroristiskā organizācijā", kuras mērķis ir bruņotā ceļā gāzt pastāvošo valsts iekārtu Vācijā, vēsta Deutsche Welle.

Sāk pasaules lielākā radioteleskopa celtniecību

Ar īpašām ceremonijām nomaļās vietās Austrālijā un Dienvidāfrikā pirmdien atzīmēts būvniecības fāzes sākums vienā no šā gadsimta lielākajiem zinātniskajiem projektiem.

Vācija plāno atvieglot darbaspēka imigrāciju

Vācijas valdība trešdien notikušajā sēdē panākusi konceptuālu vienošanos mainīt līdzšinējo valsts imigrācijas politiku, lai vieglāk varētu piesaistīt nepieciešamo darbaspēku no valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Ar jaunas apkalpes nosūtīšanu Ķīna pabeidz savas kosmosa stacijas izveidi

Ķīnas kosmosa stacijā Tiaņgun trešdien ieradās trīs taikonauti (astronauti), kuri pirmo reizi veiks tur uzturošās apkalpes nomaiņu. Kosmosa kuģī Šeņdžou-15 no kosmodroma Gobi tuksnesī Ķīnas ziemeļrietumos otrdien nosūtītā misija ir pēdējā no 11 misijām, kuru laikā tika sakomplektēta otra pašlaik ap Zemi riņķojoša pastāvīgi apdzīvota kosmosa stacija. ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) pārraudzītās Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) izmantošana Ķīnai tika liegta 2011. gadā.

Cer uz tūristu pieplūdumu dubultizvirdumā Havajā

ASV piederošo Havaju salu tūrisma biznesa pārstāvji prognozējuši, ka pašlaik vienlaikus notiekošie divu vulkānu izvirdumi varētu šajā ziemas sezonā nodrošināt vēl lielāku tūristu pieplūdumu nekā līdz šim, vēsta Hawaiinewsnow.com. Tiesa, daži uzņēmēji vienlaikus pauduši bažas, ka pārāk lieli lavas izvirdumi, kas notiktu tuvu apdzīvotajām vietām, varētu tieši apdraudēt tūristu drošību.

Traģiskā dabas katastrofa Itālijā rada dusmas par nelikumīgo celtniecību

Glābēji vakar turpināja meklēt iespējamos izdzīvojušos lietusgāžu un vētru izraisītajos zemes nogruvumos Itālijai piederošajā Iskijas salā netālu no Neapoles, vēsta BBC. Jau apstiprināts, ka dzīvību dabas katastrofā zaudējuši vismaz septiņi cilvēki, to skaitā jaundzimušais un divi bērni. Neapoles prefekts Klaudio Palomba paziņojis, ka pieci cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts

Krievija pilnībā aizliedz "LGBT propagandu"

Krievijas Valsts dome galīgajā lasījumā apstiprinājusi likumu, kas aizliedz "netradicionālu seksuālo attiecību propagandu" visu vecumu cilvēku, ne tikai nepilngadīgo vidū, kā paredzēja līdzšinējais likums, vēsta The Moscow Times.

Šaušanā ASV lielveikalā dzīvību zaudē septiņi

Septiņi cilvēki zaudējuši dzīvību vēl vienā masu šaušanā ASV, vēsta BBC. Virdžīnijas štata Česapīkas pilsētā lielveikalā Walmart tā menedžeris otrdien pēc desmitiem vakarā atklāja uguni uz cilvēkiem, nonāvējot sešus un pēc tam nošaujoties pats. Vietējā slimnīca pavēstīja, ka tajā sniegta palīdzība vēl vismaz pieciem šaušanas laikā ievainojumus guvušiem cilvēkiem.

Zemestrīcē Indonēzijā bojāgājušo vidū daudz skolēnu

Glābējiem cenšoties atrast zemestrīcē Indonēzijas Javas salā sagrauto ēku drupās izdzīvojušos, konstatēts, ka lielākā daļa dzīvību zaudējušo ir bērni, kuri dabas katastrofas brīdī pirmdienas pēcpusdienā atradās mācībās skolās, vēsta The Guardian.

Skepse par COP27 sarunu iznākumu

Eksperti, mediji un valstu amatpersonas izteikušas pretrunīgus un pat pilnīgi pretējus vērtējumus par rezultātiem divas nedēļas ilgušajai ANO klimata konferencei (COP27), kas nedēļas nogalē noslēdzās Ēģiptē.

Sabiedrotie atbalsta Poliju izmeklēšanā

Polija un tās sabiedrotās valstis solījušas noskaidrot, no kurienes raidīta raķete, kas trešdien nokrita Polijā netālu no robežas ar Ukrainu, nogalinot divus cilvēkus.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklē nesen atbrīvoto Hersonu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis tikai dažas dienas pēc Hersonas atbrīvošanas no Krievijas okupantiem apmeklējis šo pilsētu valsts dienvidos, lai tiktos ar pilsētu atbrīvojušajiem karavīriem un Hersonas iedzīvotājiem, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra UNIAN.