Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Imigrantiem trīs gadus pēc ierašanās būs arī aizliegts dzīvot Austrālijas lielajās pilsētās - Sidnejā, Melburnā, Pērtā un Goldkostā

Austrālija samazina gadā uzņemamo imigrantu skaitu par 15%

Austrālija samazinājusi gadā uzņemamo immigrantu skaitu par 15% un ierobežojusi imigrantu iespējas apmesties uz dzīvi lielajās pilsētās, lai samazinātu pilsētu pārapdzīvotību, trešdien paziņojis Austrālijas premjerministrs Skots Morisons. "Tā ir praktiska problēma, kam austrālieši vēlas risinājumu," žurnālistiem Kanberā sacīja Morisons.

Premjers paziņoja, ka no 1. jūlija gada laikā Austrālijā tiks uzņemti 160 000 imigrantu. Iepriekšējais limits bija 190 000.

Tirgus izpētes kompānijas ReachTel septembrī publiskotā aptauja liecināja, ka 63% Sidnejas iedzīvotāju atbalsta ierobežojumus imigrantiem apmesties Austrālijas lielākajā pilsētā.

Morisons sacīja, ka saskaņā ar jaunajām izmaiņām līdz 23 000 cilvēku varēs ierasties Austrālijā ar jaunajām vīzām, kas tiks izsniegtas kvalificētiem darbiniekiem. Šiem imigrantiem trīs gadus būs aizliegts dzīvot Austrālijas lielajās pilsētās - Sidnejā, Melburnā, Pērtā un Goldkostā. Taču pēc trim gadiem viņi varēs pieteikties pastāvīgai uzturēšanās atļaujai.

Pieteikumos pastāvīgas uzturēšanās atļaujām varasiestādes turpmāk prasīs iesniegt pierādījumus par darba vietām un dzīvesvietām.

Uzņēmēji atzinīgi novērtējuši mēģinājumu šādi risināt prasmīgu darbinieku trūkumu Austrālijas reģionos.

"Kamēr austrāliešus lielajās pilsētās kaitina pārapdzīvotība, tie, kas ir mūsu reģionos, saka mums, ka viņiem vajag vairāk cilvēku, (..) darbavietu un investīciju," norādīja Austrālijas Uzņēmējdarbības padomes vadītāja.

Pagaidu migrācijai, piemēram, studentu vīzu īpašniekiem, ierobežojumu nav.

Austrālija 12 mēnešos līdz 2018. gada 30. jūnijam izdeva 378 292 studentu vīzas.

Top komentāri

pašiem jādzemdē bērni
p
Imigrācija tikai noved pie konfliktiem un sabiedrības izārdīšanas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits