Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Deli iecere ierobežot smogu ar helikopteru palīdzību izgāžas

Deli skāris pamatīgs smogs, kas ekspertu vērtējumā iedzīvotājiem dienā nodara tikpat lielu kaitējumu kā 44 cigarešu izsmēķēšana, taču plāni tā ierobežošanai saskārušies ar grūtībām.

Pilsētas amatpersonas lūkojušas ieviest vairākus pasākumus kaitīgā piesārņojuma ierobežošanai, tostarp nākušas klajā ar ideju izmantot valstij piederošās helikopteru kompānijas lidaparātus, lai virs pilsētas smidzinātu ūdeni, tādējādi veicinot kaitīgo daļiņu ātrāku nosēšanos, tomēr šis plāns izgāzies. Proti, izveidojies "apburtais loks" - pamatīgo smogu ar helikopteru palīdzību nevar ierobežot pārāk lielā smoga dēļ, vēsta The Guardian.

"Šobrīd biezā smoga dēļ helikopteriem nav iespējams veikt šo operāciju. Esam par to informējuši Deli administrāciju," izdevumam Indian Express paziņojuši kompānijas pārstāvji.

Tāpat šim plānam šķēršļi ir pašas pilsētas noteikumos, proti, virs daudziem rajoniem Deli, īpaši pilsētas dienvidu daļā, kur atrodas valdības ēkas un parlaments, ir noteikti stingri lidošanas ierobežojumi.

Jāatgādina, ka pastiprināts smogs Deli ietina jau aizvadītajā nedēļā, kad blakus esošajos apgabalos degošā labība kombinācijā ar lēno vēju pamatīgi pastiprināja gaisa piesārņojuma līmeni. Pasaules Veselības organizācija lēsusi, ka atsevišķos reģionos Indijas ziemeļos gaisa piesārņojuma līmenis 30 reižu pārsniedz maksimālo pieļaujamo robežu, lai gaiss nebūtu kaitīgs cilvēka veselībai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai stingrāki ieroču aprites likumi samazinātu masu slaktiņu skaitu ASV?

Kopā nobalsojuši: 115

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

FOTO: Igaunija svin simto gadadienu(3)

Igaunijas Republikā sestdien svinības - tieši pirms simts gadiem šai dienā tika proklamēta neatkarīga un demokrātiska Igaunijas valsts.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropā

Vairāk Eiropā

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits