Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Smogs

Spēcīgs smogs smacē dienvideiropiešus

Daudzas Dienvideiropas pilsētas šajā ziemā ir ietītas smogā. Vietām gaisa piesārņojums regulāri daudzkārt pārsniedz pieļaujamo normu, nopietni apdraudot iedzīvotāju labsajūtu un veselību. Lai uzlabotu gaisa kvalitāti, industriālajos Itālijas ziemeļos virknē pilsētu ir aizliegts izmantot vecākas automašīnas. Savukārt Balkānu valstu lielāko pilsētu iedzīvotāji protestē pret varasiestāžu neieinteresētību problēmas risināšanā. Eiropas Vides aģentūra norāda, ka Eiropai būtu aktīvāk jācīnās ar gaisa piesārņojumu.

Smoga problēma Ķīnā: "Politiski zilās debesis" par ļoti augstu cenu

Ķīna, kur lielo pilsētu un industriālo centru tuvumā biezs smogs ir teju vai ikdienas parādība, ar smoga ierobežošanas pasākumiem pirms nozīmīgām politiskām sanāksmēm patiesībā video un pilsētu iedzīvotājiem nodara vēl lielāku ļaunumu, secināts maijā publiskotā Pekinas Universitātes un Fudanas Universitātes pētījumā. Ķīnā valsts kontrolētie mediji pētījuma rezultātus principā ignorēja, vēsta CNN.

Parīzē un Londonā smogs; spriež par dīzeļauto aizliegšanu

Francijas un Lielbritānijas galvaspilsētas cīnās ar bīstami augstu gaisa piesārņojuma līmeni, kura dēļ lielpilsētas šajā nedēļā ieskāvis smogs. Parīzes mērija kā vienu no problēmas iespējamiem risinājumiem redz liegumu pilsētas centrā braukt ar dīzeļmotoriem aprīkotiem auto, vēsta Deutsche Welle.

Ķīna apņēmusies nodrošināt skaidru laiku vērienīgas militārās parādes laikā

Ķīnas varasiestādes noteiks stingrus ierobežojumus automašīnām, rūpnīcām un citiem piesārņotājiem, lai nodrošinātu, ka Otrā pasaules kara uzvaras pār Japānu atcerei veltītā vērienīgā militārā parāde notiktu zem skaidrām debesīm, otrdien ziņoja mediji.Līdzīgi pasākumi paredzēti arī šomēnes paredzētā Pasaules Vieglatlētikas čempionāta laikā un tie līdzināsies ierobežojumiem, kas tika noteikti pagājušajā gadā Āzijas un Klusā okeāna ekonomiskās sadarbības samita laikā.

papildināts (17:51) - Parīze smoga piesārņojuma līmenī pārtrumpo Šanhaju

Pirmdien Francijas galvaspilsētā Parīzē ar neērtībām bija jārēķinās tiem šoferiem, kuru automašīnu numuri beidzas ar pāra skaitli - viņiem uz laiku bija aizliegts pārvietoties personīgajā transportlīdzeklī, jo smoga piesārņojuma līmenis Parīzē uz brīdi pārsniedza pagājušās nedēļas rādītājus Šanhajā, kur smogs ir "hroniska kaite", vēsta The Telegraph.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide