Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Dabā nenoārdošos plastmasas maisiņu aizliegums Ķīnas lielajās pilsētās stāsies spēkā jau līdz šā gada beigām, citās pilsētās – līdz 2022. gadam

Ķīna būtiski ierobežos vienreizlietojamo plastmasas priekšmetu izmantošanu

Pasaules lielākā ikdienā izmantojamo plastmasas priekšmetu ražotājvalsts un patērētājvalsts Ķīna paziņojusi par jaunu plānu līdz 2025. gadam par 30% samazināt plastmasas atkritumu apjomu, nosakot arī vienreizlietojamo plastmasas maisiņu un salmiņu izmantošanas aizliegumu, vēsta CNN.

Ķīnas Nacionālā attīstības un reformu komisija un Vides aizsardzības ministrija paziņojušas, ka līdz jaunās desmitgades vidum pakāpeniski ieviesīs vienreizlietojamo plastmasas priekšmetu izmantošanas aizliegumu sākotnēji lielajās pilsētās, pēc tam arī mazākās pilsētās un lauku reģionos. Dabā nenoārdošos plastmasas maisiņu aizliegums lielajās pilsētās stāsies spēkā jau līdz šā gada beigām, citās pilsētās – līdz 2022. gadam, vēsta BBC. Šos plastmasas maisiņus līdz 2025. gadam drīkstēs izmantot tikai atsevišķu pārtikas produktu tirdzniecībā. Tiks aizliegta arī tādu plastmasas maisiņu ražošana un pārdošana, kuri ir plānāki par 0,025 milimetriem. 

Ēdināšanas industrijā līdz šā gada beigām stāsies spēkā aizliegums izmantot vienreizlietojamos plastmasas kokteiļsalmiņus. Līdz 2025. gadam viesnīcām pakāpeniski jāpārstāj izmantot vienreizlietojamos plastmasas priekšmetus. Līdz 2022. gadam paredzēts ieviest aizliegumu izmantot nenoārdošas plastmasas iepakojumu pasta sūtījumiem.

Ķīnā tiek saražoti vairāk nekā 28% no pasaulē saražotajiem plastmasas izstrādājumiem, kas to padara par lielāko plastmasas priekšmetu ražotāju pasaulē, rāda Kolumbijas Universitātes un Džedzjanas Universitātes 2018. gadā kopīgi veiktais pētījums. Ķīna ir arī viena no lielākajām plastmasas priekšmetu izmantotājām. Atbilstoši Pasaules Ekonomikas foruma datiem Ķīnas Jandzi upe aiznes līdz okeānam vairāk plastmasas atkritumu nekā jebkura cita upe pasaulē. 

Savukārt Pasaules Bankas aprēķini liecina, ka Ķīna 2017. gadā radīja 215 miljonus tonnu sadzīves atkritumu. Ja līdzšinējā politika šajā jomā turpinātos, tad 2030. gadā šo atkritumu apjoms sasniegtu 500 miljonus tonnu gadā, vēsta Deutsche Welle.

2018. gadā Ķīna arī oficiāli paziņoja, ka vides aizsardzības apsvērumu dēļ vairs nepieņems pārstrādei citu valstu plastmasas atkritumus.

Par vienreizlietojamo plastmasas maisiņu aizlieguma ieviešanu jau paziņojusi arī Taizeme un atsevišķi reģioni Indonēzijā. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits