Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Marokā sākas ANO konference, kurā plānots parakstīt globālo migrācijas paktu

ANO dalībvalstu pārstāvji šodien tiekas Marakešā, lai pieņemtu ANO migrācijas paktu.

34 lappušu garajā dokumentā izklāstīti 23 mērķi, kas jārealizē, lai panāktu "drošu, kārtīgu un sistemātisku" migrāciju. Tostarp izvirzīti mērķi, kas saistīti ar cilvēktirdzniecības izskaušanu starptautiskās migrācijas kontekstā, kā arī savlaicīgas informācijas sniegšanu visos migrācijas posmos.

"Tā mērķis ir samazināt riskus, ar ko saskaras migranti, (..) aizsargājot viņu cilvēktiesības un nodrošinot viņiem aprūpi un palīdzību," sacīja ANO īpašā pārstāve starptautiskās migrācijas jautājumos Luīza Arbura.

Viņa norādīja, ka pakta mērķis ir glābt cilvēku dzīvības.

Pakts ir juridiski nesaistošs dokuments, bet tas sniedz vadlīnijas valstīm, kā izturēties pret migrantiem.

ANO Globālais migrācijas pakts tika pabeigts jūlijā pēc 18 mēnešu ilgām sarunām. To vienbalsīgi atbalstīja 192 valstis. Taču pērnā gada decembrī ASV no pakta atkāpās.

Paktu ir publiski noraidījušas arī Austrālija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Itālija, Polija, Slovākija, Šveice, Ungārija. Arī Latvijas Saeima pagājušo ceturtdien pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas paktam.

Pakts izraisījis šķelšanos Beļģijas valdībā un satricinājis arī citu Eiropas valstu valdības.

Paktu tagad plānots oficiāli parakstīt ANO samitā Marokā, bet janvārī oficiāli apstiprināt ar ANO Ģenerālās Asamblejas rezolūciju.

Top komentāri

solon
s
Cīņas ar sekām vietā, vajadzētu saukt pie atbildības tos, kuri izraisa bēgļu migrāciju. Irāka, Lībija, Sīrija ... nākamā izskatās būs Irāna kuru "demokratizēt" taisās USraēla. Kāpēc mums ir jāuzņemās atbildība par citu valstu interešu upuriem?!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latīņamerika kļūst par Covid-19 epicentru(1)

Panamerikas Veselības organizācija (PAHO) brīdinājusi, ka Latīņamerikas reģions diennaktī reģistrēto ar koronavīrusu inficēto ziņā pārsniedzis Eiropu un ASV, kļūstot par pašreizējo globālās pandēmijas...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits