Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Nesenā paraugvalsts Slovēnija uz aizas malas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Ekonomists 2020
E
Kaut mums būtu tādi krīzes rādītāji ! (Slovēnijas ekonomika nokrita par 8% pret Latvijas 20%). Par valsts bankām- mēs jau nezinām, cik iegrūsts (un vēl tiks) Hipotēku bankā, no kuras birkavveidīgie varēja ņemt kredītus, ko atdos nodokļu maksātāji. Ceru, ka slovēņi lietas izmeklēs un savu varzu iebāzīs būrī. Par lielo uzņēmumu privatizāciju vispār nav vērts runāt- mēs redzam, kas noticis Latvijā.
vilks(ne jenotvilks)
v
Eiropas vērtība- krīze !
Visas, arī
V
labklājības valstis kāpj uz viena un tā paša grābekļa - BANKĀM... Nožēlojami!
who cares
w
Kāds bulšits...
EWE
E
Ja viņi tiek sagrauti,tad kas notiks ar mums ieviešot eiro.
aka saka
a
Dot gudrus padomus grib tie, kas jau nogremdējuši citu valstu ekonomiku un uz tā grib iedzīvoties.
KasparsM
K
Nepatīkamā patiesība ir tā, ka šobrīd Slovēnijas lielākais šķērslis uz atkopšanos ir ... eiro zonas krīze. Slovēnija ir strādīga tauta un atbildīga politika, un viņiem viss jau ir gatavs, lai izietu no krīzes. Diemžēl, nespēja ietekmēt makroekonomiku ar neatkarīgu monetāro politiku visu noslāpē. Šobrīd valstij būtu vajadzīgs veicināt eksportu, ko var panākt ar elastīgu valūtas kursu, bet eiro zonā tas vairs nav iespējams.
Guntis
G
Klaji tendenciozs un melīgs SVF un ERAB apgalvojums. Ekonomists un Nobela prēmijas laureāts Džozefs Stiglics, kurš septiņus gadus ir strādājis Vašintonā par prezidenta Bila Klintona Ekonomikas konsultantu padomes priekšsēdētāju un Pasaules Bankas galveno ekonomistu, savā grāmatā pārliecinoši pierāda SVF lomu un atbildību daudzās postsovjetisma valstīs notikušajās ekonomiskajās krīzēs, burtiski piespiežot tās veikt strauju uzņēmumu un banku sektora privatizāciju. Slovēnija vienkārši ir kārtējais pierādījums tam, kā liberālās ideoloģijas auglis - globalizācija - spēj sagraut veselas valstis neatkarīgi no šo valstu ekonomiskās saimniekošanas sistēmas. Jo Slovēnija, pat paturot valsts kontrolē uzņēmumus un banku sektoru, taču bija spiesta sadarboties ar citu valstu bankām un uzņēmumiem, jo nespēja nodrošināt savas ekonomikas pašpietiekamību.
Bezdievis
B
Vispār jau nedaudz smieklīgi - dažās valstīs nacinalizē bankas, lai cīnītos ar sliktajiem kredītiem, te atkal iesaka privatizēt. Vismaz katru reizi ir ko ieteikt "ak privāti? - tad nacionalizējiet! Valsts? - tad privatizējiet". Domāju, ka Slovēnija veiksmīgi pārdzīvos nekustamā īpašuma burbuļa sekas un tik un tā būs krietni priekšā Latvijai savā dzīves līmenī. Cik esmu dzirdējis, Slovēnija ne tikai saglabāja savas rūpnīcas, bet arī ļoti veicināja jaunu rūpnīcu atvēršanu savā valstī. Tā kā gluži nevarētu teikt, ka ārvalstu investori netika ielaisti. Latvija, atšķirībā no Slovēnijas, tā nopietni nav darījusi ne vienu, ne otru. Savas nesaglabājām, un arī ārvalstu ražotājus nemākam piesaistīt.
Matando los trolls
M
Pirms vairāk kā 200 gadeim Tomass Džefersons brīdināja, ka uz spekulāciju balstītā ekonomikā nepastāv tāda lieta kā "augšana", ekonomika un kapitāls patiesība neaug, aug tikai to tekošā cena, bet tikai tik ilgi, cik kāds ir gatavs šo cenu piedāvāt. Īsāk sakot, šī "augšana" ir fikcija, svārstības un krīzes ir absolūti neizbēgamas, lai arī kādus piesardzīgi mēs nebūtu un lai cik arī stigri nebūtu uzraugi nu regulatori.
Matando los trolls
M
@ Bezdievis Jā, man patīk skaidrot primitīvi, ta lai pielektu. 8) Joks ir tāds, ka atsakoties no "primitīvas" uz zemkopību balstītas ekonomiks, globālas "pastardienas" krīzes gadījumā (tfu-tfu-tfu, pieklauvē pie galvas) lielākajai uz rokām paliek tikai papīriņi, kaut kādas metāla ripas un zelta kluči, kuri nevienam nah.. nebūs vajadzīgi, kamēr zemniekam paliks raža, kuru nevarēs pārdot, toties varēs apēst.
  • 0
  • 0
Bezdievis
B
Pārāk primitīvi skaidro. Jāņem vērā arī naudas vērtības izmaiņas, inflācija, resursu izmaksu atšķirības. "Buma" laikā cletos dzīvokļus nevar pārdot pat par to pašizmaksu, jo pašizmaksa (celtniecības materiāli, celtnieku algas) bija augsta! Vienīgi, ja valūt vienmēr nedaudz devalvējas (kā tas ir ASV), tad tirgus ir vienmēr "augošs".
  • 1
  • 0
Papa Karlo
P
Šķēle , "gudrais " premjers to spekulāciju plaši ieviesa.
  • 5
  • 1
nu jāā...
n
Mums vēl stipri jāaug.Kas slovēņiem traģēdija ,mums būtu tīrā laime.
un mēs ar strauji skrienam
u
eiro ieviest:) laikam esam sākuši pārāk labi dzīvot, vajag asākas izjūtas
Dainutēvs
D
Ja tas brīvais nekustamā īpašuma tirgus ir tik kaitīgs, varbūt šo jomu vajadzētu pastiprināti regulēt?
To reāli
T
Slovēnija nav Slovākija :)
Vēlreiz
V
Nekustamais īpašums nav tirgus, jo Zeme stāv uz vietas.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits