Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pirmajā pusgadā atklāti 454 000 viltotu eiro banknošu

Šogad pirmajā pusgadā atklāti un no apgrozības izņemti 454 000 viltotu eiro banknošu. Visvairāk tiek viltotas 20 eiro un 50 eiro banknotes, liecina Eiropas Centrālās bankas (ECB) apkopotie dati.

Salīdzinājumā ar 2014.gada otro pusgadu šogad pirmajos sešos mēnešos atklāto viltoto eiro banknošu skaits samazinājies par 10,5%. Savukārt salīdzinājumā ar 2014.gada pirmo pusi viltoto banknošu skaits ir audzis par 37%. Pērn gada pirmajā pusē atklāts 331 000 viltotu eiro banknošu, bet gada otrajā pusē - 507 000 viltotu eiro banknošu.

ECB norāda, ka viltojumu skaits ir zems salīdzinājumā ar kopējo apgrozībā esošo oriģinālo banknošu skaitu - gada pirmajā pusē apgrozībā bija vairāk nekā 17 miljardi eiro banknošu.

Visvairāk atklāts viltotu 20 eiro banknošu, tās veido 54,7% no visa atklāto viltojumu īpatsvara. Tām seko 50 eiro banknotes, kas veido 31,3% no viltojumu īpatsvara. Viltotas 100 eiro banknotes ir 8,5% no kopējā viltojumu īpatsvara, viltotas desmit eiro banknotes - 2,4%, viltotas piecu eiro banknotes - 1,5%, viltotas 200 eiro banknotes - 1,1%, viltotas 500 eiro banknotes - 0,5%.

Lielākā daļa jeb 97,9% viltojumu atklāti eirozonas valstīs. Ārpus eirozonas esošajās Eiropas Savienības valstīs atklāti 1,6% viltojumu, bet 0,5% viltojumu identificēti citviet pasaulē.

ECB vērš uzmanību, ka īstas banknotes ir viegli atpazīstamas, banknotes aptaustot, apskatot un pagrozot.

Saņemot aizdomīgu banknoti, tās var salīdzināt ar tādu banknoti, par kuru zināms, ka tā ir īsta. Ja aizdomas apstiprinās, jāsazinās ar policiju vai atkarībā no valstī pieņemtās prakses - attiecīgās valsts centrālo banku.

Jau ziņots, ka novembrī apgrozībā nonāks jauna 20 eiro banknote. Tā ir trešā banknote Eiropas sērijā, kura pakāpeniski aizstāj pirmo eiro banknošu izlaidumu, kas nonāca apgrozībā 2002.gadā. Eiropas sērijas piecu eiro banknote tika izlaista 2013.gada maijā un 10 eiro banknote - 2014.gada septembrī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

SpaceX raķete pirmo reizi transportēs astronautus(3)

Kompānijas SpaceX raķetes sekmīga pacelšanās trešdienas vakarā būs ne tikai pirmā reize, kad cilvēkus uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) nogādās privāts uzņēmums, bet arī pirmais orbitālais lidoj...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits