Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +28 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

Eiropas Savienība

Vēlētāji Moldovā pauž atbalstu Eiropas ceļam

Moldovas prezidentei Maijai Sandu, kura vēlas ciešāku sadarbību ar Eiropas Savienību, pavērušās lieliskas izredzes realizēt savu programmu pēc tam, kad parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvaru izcīnījusi viņas savulaik dibinātā partija Rīcība un solidaritāte (PAS). Tā ieguvusi 52,8% balsu, kas nozīmē – valdību partija var izveidot arī bez sabiedrotajiem. Tiesa, konstitucionālā vairākuma nodrošināšanai PAS deputātu mandātu nepietiek.

Lukašenko cenšas atriebties Eiropas Savienībai

Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko turpina meklēt paņēmienus, lai pēc iespējas sāpīgāk atbildētu Eiropas Savienībai uz sankcijām, kas noteiktas pret Minsku. Viņš uzsvēris, ka Baltkrievija negrasās piepūlēties, lai apkarotu nelegālās migrācijas maršrutus uz Lietuvu, kas lielā nelegālo ieceļotāju pieplūduma dēļ bija spiesta izsludināt ārkārtas stāvokli un mudināt Eiropas Savienību iesaistīties situācijas risināšanā. Tāpat viņš vēlas aizliegt kravu tranzītu no ES uz Krieviju un Ķīnu, sākotnēji rosinot vērsties pret Vācijas preču tranzītu.

Palīdzēt var nestandarta domāšana

Ilze Brinkmane sarunājas ar Eiropas pilsoņu iniciatīvas Beznosacījuma pamatienākumu ieviešana visā ES koordinatori Latvijā Aiju Lasmani.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide