Laika ziņas
Šodien
Lietus ar sniegu

Eiropas Savienība

ES sāks kontrolēt Eiropā ražoto vakcīnu eksportu

Paredzams, ka jau šīs nedēļas laikā Eiropas Savienība sāks izmantot īpašu reģistru, kurā ES atrodošos Covid-19 vakcīnu ražotājiem būs jāreģistrē katra vakcīnas doza, ko tie eksportē ārpus bloka teritorijas. Plānots arī, ka vakcīnu ražotājiem turpmāk būs nepieciešama licence, lai eksportētu ES ražotās vakcīnas, vēsta Deutsche Welle.

ES nosoda AstraZeneca par kavēšanos ar vakcīnas piegādēm

Eiropas Savienība (ES) pirmdien brīdinājusi farmācijas kompāniju AstraZeneca, ka kavēšanās ar solītajām Covid-19 vakcīnas devu piegādēm ir nepieņemama, un aicinājusi uz lielāku caurskatāmību vakcīnas piegādes procesā.

Brexit būtiski mazina britu tirdzniecību ar ES

Pirmās nedēļas pēc Brexit pārejas perioda beigām gadumijā, kā jau prognozēts, atklājušas daudz problēmu, ko radījusi Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības vienotā tirgus. Preču, īpaši svaigo pārtikas produktu, eksportētāju un importētāju darbību apgrūtinājušas gan jau aizmirstās birokrātiskās procedūras, kas nepieciešamas, lai preces varētu šķērsot robežu, gan sarežģījumi loģistikā, gan jaunas nodevas, kas tagad jāmaksā par precēm, ko pircēji internetā pasūta robežas otrā pusē.

Digitalizācija, distancēšanās un uzticēšanās

Somija ir valsts, kurā Covid-19 izplatība šīs nedēļas pirmajā pusē bija viena no zemākajām Eiropas Savienībā (ES). Protams, pandēmija vēl nav beigusies, un dažādu valstu pieredze jau ir apliecinājusi – Covid-19 statistika mēdz mainīties ļoti strauji, tomēr, spriežot pēc šonedēļ pieejamajiem datiem, Somija spēj veiksmīgi kontrolēt Covid-19 izplatību.

ES līderi brīdina par iespējamiem stingrākiem ceļošanas ierobežojumiem

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi ceturtdien "stingri atrunāja" eiropiešus no nevajadzīgas ceļošanas un brīdināja, ka dažu dienu laikā var tikt noteikti stingrāki ierobežojumi ceļojumiem, ja centieni iegrožot jaunā koronavīrusa izplatīšanos izrādīsies neveiksmīgi.

ES Covid-19 upuru skaits pārsniedzis 400 000

Eiropas Savienībā (ES) pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu miruši jau vairāk nekā 400 000 cilvēku, otrdien paziņojusi ES veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide