Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vēlas noskaidrot, kā Facebook plāno aizsargāt Libra lietotāju datus

Eiropas Savienības (ES) un vairāku pasaules valstu privātuma ievērošanas pāraugošās institūcijas otrdien pieprasījušas no uzņēmuma Facebook garantijas, ka, ieviešot kriptovalūtu Libra, tiks aizsargāti lietotāju finanšu dati.

ES, ASV, Lielbritānijas, Kanādas un citu valstu institūcijas atklātā vēstulē aicinājušas Facebook paskaidrot, kā uzņēmums gatavojas aizsargāt Libra lietotāju personisko informāciju.

Facebook jūlijā paziņoja, ka nākamgad laidīs klajā savu kriptovalūtu. Sociālo tīklu kompānija un vēl 28 partneri, tostarp Mastercard, PayPal Holdings un Uber Technologies, jaunās valūtas pārvaldīšanai izveidos organizāciju Libra Association.

Gaidāms, ka Libra klajā tiks laista nākamā gada pirmajā pusē. Tā veidota ar valūtu aktīvu groza bāzi, lai izvairītos no tādām krasām svārstībām, kādas ir raksturīgas Bitcoin un citu kriptovalūtu vērtībai.

Taču vairākas ieinteresētās puses, tostarp G7 valstu finanšu ministri, ir paudušas bažas par Facebook plāniem izveidot globālu kriptovalūtu, jo šāda veida virtuālie maksāšanas līdzekļi nereti ir saistīti ar naudas atmazgāšanu un nelikumīgām darbībām.

Privātuma ievērošanas pāraugošās institūcijas vēstulē norādījušas, ka Facebook līdz šim nav paskaidrojis, kas tiks darīts, lai aizsargātu lietotāju personisko informāciju.

Vēstulē norādīts, ka Facebook prakse līdz šim nav atbildusi institūciju cerētajam, kā piemēru minot Cambridge Analytica skandālu. Pastāv aizdomas, ka Lielbritānijas politisko konsultāciju kompānija Cambridge Analytica nelikumīgi ieguva līdz pat 87 miljoniem Facebook lietotāju datu.

Vēstulē norādīts, ka Libra projekts satur līdzīgus riskus.

"Plašu privātās informācijas rezervju apvienošana ar finanšu informāciju un kriptovalūtu palielina mūsu bažas par privātuma ievērošanu" kriptovalūtas Libra izstrādāšanā un līgumos par datu apmaiņu, teikts vēstulē.

Institūcijas pieprasījušas, lai Facebook sniedz garantijas, ka lietotāju informācija, piemēram pārskaitījumu vēsture, netiks izmantota bez viņu piekrišanas, un visas puses adekvāti gādās par personisko datu aizsardzību.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kritizē Trampu par draudiem un izrādīšanos(16)

Protestu pāraugšana sadursmēs ar policiju un veikalu izlaupīšanas vairākās ASV lielpilsētās pirmdienas vakarā sekoja prezidenta Donalda Trampa draudiem izvest ielās bruņotos spēkus nekārtību aps...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits