Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Ārkārtas stāvokli izmanto, lai atlaistu vēl 18 000 Turcijas valsts sektora darbinieku

Turcijā, pamatojoties uz likumu par ārkārtas stāvokli, atlaisti vēl vairāk nekā 18 000 valsts sektora darbinieki, tostarp policisti, militārpersonas un zinātnes darbinieki. Oficiālajā vēstnesī T.C. Resmi Gazete svētdien publicētajā valdības rīkojumā teikts, ka atlaisti 18 632 cilvēki, kas tiek turēti aizdomās par sakariem ar teroristiskām organizācijām un grupējumiem, kas veic darbības pret valsts drošību.

Starp atlaistajiem ir 8998 policisti, kā arī militārpersonas - 3099 no sauszemes spēkiem, 1949 no gaisa spēkiem un 1126 no jūras spēkiem. Atlaisti arī 1052 Tieslietu ministrijas un tai pakļauto institūciju ierēdņi, 649 žandarmi un 199 augstāko mācību iestāžu un zinātnisko institūciju darbinieki.

Ar šo pašu rīkojumu arī aizliegtas 12 organizācijas, no kurām vairākas darbojās izglītības jomā, trīs laikraksti un viens televīzijas kanāls.

Ārkārtas stāvoklis Turcijā tika noteikts 2016.gada jūlijā pēc neveiksmīgā valsts apvērsuma mēģinājuma, un, izmantojot ārkārtas stāvokļa pilnvaras, valdība jau iepriekš atlaidusi vairāk nekā 110 000 sabiedriskā sektora darbiniekus.

Turcijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka svētdienas atlaišanu vilnis ir pēdējais, jo gaidāms, ka pirmdien, kad uz jaunu termiņu valsts galvas amatā tiks inaugurēts Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, tiks paziņots par ārkārtas stāvokļa atcelšanu. Ārkārtas stāvoklis ticis pagarināts variākas reizes, un tā pašreizējais termiņš beigsies 19. jūlijā.

"Kadru tīrīšana" Turcijā sākās pēc 2016. gada 15. jūlijā notikušā apvēruma mēģinājuma, kurā Ankara vaino ASV dzīvojošo islāma sludinātāju Fetullu Gilenu, kurš noliedzis jebkādu saistību ar notikušo.

Ankara apgalvo, ka Gilena atbalstītāji, gatavojoties apvērsumam, iefiltrējušies visos sabiedrības slāņos un institūcijās, tostarp armijā.

Masveida "raganu medības" valsts sektorā izpelnījušās Rietumu kritiku un raisījušas bažas par likuma varas ievērošanu Turcijā.

Top komentāri

irlielāmērāticams
i
ka Turcijā ir ļoti daudz " valsts sektora darbinieku" . Ļoti daudz.
Kad
K
un vai Latvijā arī beidzot tiks samzināti bezjēgā uzpūstie valsts sektora darbinieki - es nedomāju apkopējas bet visus priekšniek-puspriekšniek-darboņus?
spogulis
s
Turcija, protams, ir interesanta valsts, bet arī Francija ir tikpat interesanta. Tur pirms vēlēšanām tika solīts, ka tiks atceltas atlaides sabiedriskajā transportā nelegālajiem imigrantiem (ja franči maksā 100% par transportu, tad nelegālajiem imigrantiem tiek piešķirta 75% atlaide un viņi maksā tikai 25%). Vēlētāji ievēlēja partiju, kas solīja atcelt šīs atlaides imigrantiem Parīzes reģionā (Parīzē un Ildefransā), partija ir izpildījusi šo solījumu un atcēla šīs atlaides, bet jau pēc dažām dienām (ak, cik ātri tas notika, salīdzinot ar citiem procesiem) Konstitucionālā padome (=Satversmes tiesa) ir atcēlusi likumīgi ievēlēto deputātu lēmumu. Franči turpinās maksāt 100%, bet nelegālie imigranti tikai 25%. Un tagad pasakiet, ka poļi nav rīkojušies pareizi, nomainot Konstitucionālo tiesu un izmetot no tās visus Sorosa ideoloģijas pakalpiņus.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits