Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ārvalstīs EP vēlēšanu iecirkņus varēs izveidot arī uz kuģiem

Ārvalstīs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkņus varēs veidot Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, uz kuģiem un citās piemērotās vietās, to paredz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apstiprinātā ārvalstu vēlēšanu iecirkņu un vēlēšanu iecirkņa komisiju izveidošanas instrukcija.

Vēlēšanu iecirkņus diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās var izveidot pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma, bet citās piemērotās vietās - pēc vismaz 36 vēlētāju priekšlikuma. Savukārt uz kuģiem ar Latvijas karogu vēlēšanu iecirkņus var izveidot pēc kuģa īpašnieka priekšlikuma. Kuģiem jābūt pierakstītiem Latvijā.

Par vēlēšanu iecirkņu un vēlēšanu iecirkņa komisiju izveidošanu ārvalstīs lemj CVK. Komisija lēmumu par iecirkņa izveidošanu paziņo attiecīgi Ārlietu ministrijai, vēlētāju priekšlikuma kontaktpersonai vai kuģa īpašniekam piecu dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

Priekšlikumus par iecirkņu izveidošanu var iesniegt līdz 31.martam, personīgi ierodoties CVK vai pārstāvniecībā, nosūtot to tām pa e-pastu vai pa pastu.

EP vēlēšanas Latvijā notiks 25.maijā, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits