Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Austrija: Ziemeļāfrikas migrantu centru lietā ES pāragri padevusies

Eiropas Savienības (ES) migrācijas komisārs Dmitris Avramopuls jautājumā par migrantu centru izveidošanu Ziemeļāfrikā pāragri "atzinis sakāvi", piektdien sacīja Austrijas iekšlietu ministrs Herberts Kikls.

Avramopula izteikumi ir slikts signāls, pirms sanāksmes ar ES kolēģiem un Avramopulu sacīja Kikls, norādot, ka vēstījumam būtu jābūt - "mēģināsim paveikt šo grūto uzdevumu".

"Ideja ir aptuveni divus mēnešus veca, bet ES komisārs jau atzīst sakāvi," sacīja ministrs.

Plāni izveidot Vidusjūrā uzņemtajiem nelegālajiem imigrantiem centrus Ziemeļāfrikā ir praktiski neiespējami, intervijā, kas ceturtdien publicēta Austrijas laikrakstā Die Presse, sacīja Avramopuls.

"Neviena valsts šajā Vidusjūras reģiona daļā nav piekritusi šādas platformas izveidošanai," skaidroja komisārs.

Viņš arī apšaubījis, vai līgumi ar Ziemeļāfrikas valstīm par nelegālās imigrācijas ierobežošanu pāri jūrai ir reālistiski.

Gaidāms, ka ES dalībvalstu līderi apspriedīs migrāciju neformālā samitā, kas nākamnedēļ notiks Zalcburgā, Austrijā.

Samitā jūnijā ES līderi vienojās izveidot kontrolētus migrācijas centrus ES teritorijā, un mēģināt izveidot migrantu platformas trešajās valstīs, bet konkrētākus lēmumus nepieņēma.

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien ikgadējā uzrunā par stāvokli ES paziņoja par plāniem palielināt ES robežapsardzības aģentūras Frontex darbinieku skaitu līdz 10 000 un palielināt aģentūras pilnvaras, lai tā varētu deportēt cilvēkus, kas iekļaujas ekonomisko migrantu kategorijā.

Vienlaikus Junkers aicināja ES dalībvalstis atvērt vairāk likumīgo ceļu, pa kuriem kvalificētie migranti varētu iekļūt ES.

Bet Austrijas iekšlietu ministrs Kikls pauda pārliecību, ka darbaspēka migrācijai būs jāpagaida, līdz ES robežas būs nodrošinātas pret nelegālo imigrāciju.

Kikls atzinīgi novērtēja jaunos plānus robežu un patvēruma piešķiršanas jomās, bet brīdināja, ka tie nedrīkst iejaukties ES dalībvalstu suverēnajās tiesībās.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits