Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Baltkrievijas robežsardze apstiprina Koļesņikovas aizturēšanu pirms Ukrainas robežas šķērsošanas

Baltkrievijas Valsts robežsardzes komiteja apstiprinājusi, ka opozīcijas izveidotās Koordinācijas padomes locekle Marija Koļesņikova aizturēta pirms Ukrainas robežas šķērsošanas, bet divi citi padomes locekļi Ivans Kravcovs un Antons Rodņenkovs devušies uz Ukrainu.

Turklāt Baltkrievijas robežsardzes pārstāvis paziņojis, ka Koļesņikova esot izgrūsta no automašīnas, kurā kopā ar Kravcovu un Rodņenkovu devusies uz Ukrainu.

"Antons Rodņenkovs, Ivans Kravcovs un Marija Koļesņikova 8. septembrī apmēram pulksten četros mēģināja atstāt Baltkrievijas teritoriju caur autotransporta starptautisko kontrolpunktu Aleksandrovka uz Baltkrievijas un Ukrainas robežas," žurnālistiem teica Baltkrievijas Valsts robežsardzes komitejas preses sekretārs Antons Bičkovskis.

Viņš sacīja, ka, "ņemot vērā kontrolpunkta infrastruktūras un valsts robežas šķērsošanas īpatnības šajā iecirknī, tiek veikta pastiprināta robežas apsardze un bija izvietotas papildu robežsardzes patruļas".

Preses sekretārs teica, ka "Rodņenkovs, Kravcovs un Koļesņikova automobilī BMW izgāja muitas un robežkontroli, devās Ukrainas virzienā. Tomēr pēc tam, satiekot robežpatruļu, mašīna strauji paātrināja gaitu, apdraudot robežsardzes militārpersonas dzīvību".

"Koļesņikova izrādījās ārpus transportlīdzekļa. Būtībā viņu no tā izgrūda, un [automašīna] turpināja kustību Ukrainas virzienā," sacīja Bičkovskis.

Pēc viņa teiktā, Rodņenkovs un Kravcovs atstājuši Baltkrievijas teritoriju un nonākuši Ukrainā, bet Koļesņikova aizturēta.

Savukārt Baltkrievijas valsts telekanāla Belarusj-1 kanālā sociālās saziņas tīklā Telegram rakstīts, ka Kravcovs un Rodņenkovs "šonakt aizbēguši uz ārzemēm", bet Koļesņikova esot aizturēta, mēģinot nelikumīgi šķērsot robežu.

"Tagad viņi [Kravcovs un Rodņenkovs] atrodas Ukrainas teritorijā. Viņu kolēģe Marija Koļesņikova mēģināja nelikumīgi atstāt Baltkrievijas Republikas teritoriju, taču tika aizturēta uz robežas," vēsta Belarusj-1.

Savukārt anonīms avots ziņu aģentūrai Interfax teicis, ka Koļesņikova esot saplēsusi savu pasi, bet Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks paziņojis, ka viņa pretojusies izraidīšanai.

"Faktiskās deportācijas mēģinājuma laikā viņa saplēsa savu pasi un robežsargi viņu nevarēja izlaist uz Ukrainas teritoriju," sacījis anonīmais avots. 

Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks Antons Heraščenko paziņojis, ka Rodņenkovs un Kravcovs no Baltkrievijas izraidīti, bet Koļesņikova savu izraidīšanu novērsusi.

"No sevis piebildīšu - tā nebija labprātīga izbraukšana. Tā bija izraidīšana ar spēku no dzimtās zemes. Mariju Koļesņikovu neizdevās izraidīt no Baltkrievijas, jo šī drosmīgā sieviete veica darbības, lai novērstu savu pārvietošanu pāri robežai. Viņa palika Baltkrievijas Republikas teritorijā," sociālajā tīklā Facebook ierakstījis Heraščenko.

Ukrainas robežsardza apstiprinājusi, ka Rodņenkovs un Kravcovs ieradušies Ukrainā.

Baltkrievijas valsts plašsaziņas līdzekļi izplatījuši videoierakstu, kurā Koordinācijas padomes izpildsekretārs Kravcovs runā par lēmumu atstāt Baltkrieviju kopā ar Koļesņikovu. Videoieraksts veikts dažas minūtes pirms robežas šķērsošanas, savā Telegram kanālā vēsta Baltkrievijas oficiālā ziņu aģentūra BelTA.

"Esmu pieņēmis lēmumu atstāt valsts teritoriju. Un tagad mēs, tostarp Marija Koļesņikova, šķērsosim Baltkrievijas Republikas robežu un atstāsim to [Baltkrieviju] uz uz kādu laiku," videoierakstā saka Kravcovs.

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā Minskas centrā pie Baltkrievijas Nacionālā mākslas muzeja nezināmi civilā ģērbti cilvēki maskās Koļesņikovu iesēdināja mikroautobusā ar uzrakstu Sakari un aizveda nezināmā virzienā. Savukārt ar Kravcovu un Rodņenkovu pirmdien nebija iespējams sazināties.

pievienota 10.-14.rindkopa

Top komentāri

interesanti
i
Normālie mediji ziņo, ka viņa tiešām saplēsusi savu pasi un tādā veidā palikusi Baltkrievijā. Kur viņu tagad tur, nav zināms.
elementāri
e
Lukašenko fašistiskais režīms zin tikai trīs veidus, kā atbrīvoties no oponentiem. 1.Nogalināt. 2. Iesēdināt. 3. iztriekt no valsts. Pret Koļesņikovu pirmos divus punktus pielietot nozīmē izsaukt vēl spēcīgāku protestu vilni un pamodināt pagaidām snaudošo Rietumu reakciju. To pat kartupeļu duče apjēdza. No valsts izmest neizdevās, Koļesņikova nodemonstrēja fantastisku drosmi.
hm
h
Tik daudz vārdu LETAs sensacionālajā ziņā, bet taisnība pēc būtības tikai vienā teikumā - Koļesņikova saplēsusi savu pasi, lai viņu nevarētu deportēt. Pārējais v issir reklāma Baltkrievijas pašreizejai varai.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits