Laika ziņas
Šodien
Migla

Aleksandrs Lukašenko

Lukašenko daiļrunīgi mēģina atspēkot kritiku

Baltkrievijas varasiestādes rīkojas pilnīgi adekvāti, cenšoties garantēt valsts drošību un suverenitāti, bet visi Rietumu pārmetumi demokrātijas ierobežošanā un represijās pret opozīciju nav pamatoti, gluži tāpat kā pret Minsku noteiktās sankcijas. To vakar dažādās variācijās uzsvēra Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko, tā dēvētās Lielās sarunas ar prezidentu ietvaros uzstājoties ar runu un atbildot uz žurnālistu, tai skaitā Rietumu mediju pārstāvju, jautājumiem.

14 gadu cietumsods Lukašenko sāncensim

Baltkrievijas Augstākā tiesa piespriedusi 14 gadu cietumsodu un 46 miljonu rubļu naudassodu opozicionāram baņķierim Viktoram Babariko, kurš pirms vairāk nekā gada tika aizturēts, kad devās reģistrēt savu kandidatūru Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, vēsta Deutsche Welle. Spriedums nav pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Protaseviča draudzenes tēvs lūdz Lukašenko apžēlot meitu

Baltkrievijā 23.maijā pēc Ryanair lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas aizturētā opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča draudzenes Krievijas pilsones Sofijas Sapegas tēvs Andrejs Sapega vērsies pie Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko ar lūgumu apžēlot meitu.

Lukašenko režīms cenšas salauzt oponentus

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma represijas pret oponentiem kļūst aizvien nežēlīgākas. Par to liecina gan opozīcijas aktīvista Stepana Latipova mēģinājums izdarīt pašnāvību tiesas zālē, gan informācija, ko slepus savam advokātam izdevies nodot maijā apcietinātajam Krievijas pilsonim Jegoram Dudņikovam, gan pēc 20 dienu ilga ieslodzījuma atbrīvotā Deutsche Welle korespondenta Aleksandra Burakova stāstītais.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide