Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Britu tiesa Asanžam piespriež 50 nedēļas cietumā

Lielbritānijas tiesa tīmekļa vietnes WikiLeaks dibinātājam Džūljenam Asanžam trešdien piespriedusi 50 nedēļas cietumā par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpšanu 2012.gadā.

Londonas Sautvarkas Kroņa tiesas publikas galerijā bija ieradušies Asanža atbalstītāji, kas brīdī, kad viņš tika vests prom, tiesas virzienā sauca: "Kauns!"

Asanžs patvērās Ekvadoras vēstniecībā 2012.gadā pēc tam, kad Lielbritānijas tiesnesis bija izdevis rīkojumu par viņa izdošanu Zviedrijai, kur Asanžs bija apsūdzēts seksuālā uzbrukumā un izvarošanā.

Asanžs apgalvoja, ka šīs apsūdzības esot iegansts, lai viņi izdotu ASV, kur viņam būtu jāatbild tiesas priekšā par slepenu ASV dokumentu publicēšanu WikiLeaks vietnē.

Kā tiesas sēdē, kurā tika paziņots par izraudzīto sodu, sacīja Asanža advokāts Marks Samers, Asanžam bijušas "pamatotas bailes", ka viņu izdos ASV. "Draudi, kas pret viņu bija vērsti no Amerikas, viņam aizēnoja visu," skaidroja advokāts.

Asanžs vēstulē, kas tika nolasīta viņa vārdā, pauda nožēlu. "Es izdarīju to, kas tobrīd man likās pareizākais vai, iespējams, vienīgais, ko es varu darīt," norādīja Asanžs.

Zviedrijā Asanža lieta vairs netiek izmeklēta, un izdošanas prasība nav spēkā.

Lielbritānijas policija 11.aprīlī aizturēja Asanžu un aizveda viņu no Ekvadoras vēstniecības Londonā pēc tam, kad Ekvadoras prezidents Lenins Moreno atcēla viņam piešķirto diplomātisko aizsardzību. Asanžs pēc politiskā patvēruma piešķiršanas bija pavadījis vēstniecības ēkā septiņus gadus.

Ekvadora arī atņēma Asanžam savu pilsonību, kas viņam bija piešķirta 2017.gadā toreizējā Ekvadoras prezidenta Rafaela Korreas laikā.

Savukārt ASV vēlas panākt Asanža izdošanu par simtiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu nopludināšanu.

Pirmā tiesas sēde par Asanža izdošanu notiks ceturtdien, lai gan viss process var prasīt mēnešus vai pat gadus.

papildināta visa ziņa 

Top komentāri

hmmm
h
Intresanti, kur ir labāki sadzīves apstākļi. Ekvadoras vēstniecībā vai Lielbritānijas cietumā?
NAV VIENALGA
N
kad viņš sāks dzīvot savu dzīvi?
Saterkas tiesa
S
Kas Letā strādā un neprot rakstīt? Par vārdnīcām nav dzirdēts?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pasaule vēl nav sasniegusi pandēmijas virsotni

Jaunais koronavīruss (SARS-CoV-2) līdz šim ir inficējis vismaz 12 miljonus pasaules iedzīvotāju. Veselības eksperti brīdina, ka, par spīti Eiropas valstu labajiem rezultātiem, pandēmija nav beigusi...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits