Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Džūljens Asanžs

Asanžs aizturēts pēc ASV lūguma

Lielbritānijas policija ceturtdien aizturējusi vietnes WikiLeaks dibinātāju Džūljenu Asanžu, kurš pēdējos septiņus gadus pavadījis Ekvadoras vēstniecībā Londonā. Ekvadora atsaukusi viņam piešķirto politisko patvērumu, Asanžs ticis aizturēts uzreiz pēc tam. WikiLeaks dibinātājs no vēstniecības telpām teju vai iznests. Viņš atteicies tās pamest labprātīgi, baidoties no iespējamās izdošanas iztaujāšanai un tiesāšanai ASV. Nu tapis zināms, ka Asanžs aizturēts pēc ASV lūguma, kas prasīs viņa izdošanu.

Ekvadora atņem Asanžam pilsonību; ASV atklāj izvirzītās apsūdzības

Vietnes WikiLeaks dibinātājs Džūljens Asanžs, kurš ceturtdien tika aizturēts un burtiski izvilkts ārā no Ekvadoras vēstniecības pēc septiņiem tur pavadītiem gadiem, zaudējis arī šīs valsts pilsonību. Asanža aizturēšana veikta pēc ASV pieprasījuma, un Savienotās Valstis nu atklājušas viņam izvirzītās apsūdzības.

Asanžu izraidīs no Ekvadoras vēstniecības

Tīmekļa vietnes Wikileaks dibinātājam Džūljenam Asanžam tuvāko dienu vai pat stundu laikā būs jāpamet Ekvadoras vēstniecība Londonā, ceturtdienas vakarā tviterī pavēstījusi Wikileaks.

Ekvadora noraida Asanža prāvu pret tās valdību

Ekvadora pirmdien noraidīja prāvu, kuru vietnes WikiLeaks dibinātājs Džūljens Asanžs bija ierosinājis pret tās valdību par viņa "pamattiesību" pārkāpumiem un par to, ka, mitinoties Ekvadoras vēstniecībā Londonā, tiek ierobežota viņa piekļuve ārpasaulei.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide