Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

EP deputāti apstiprina 500 miljonus eiro jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai

Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja 500 miljonu eiro budžeta palielinājumu Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai. Tā ir daļa no panāktā 1,2 miljardu eiro pieauguma 2017.-2020.gadā. EP ar 574 balsīm pret 113, diviem deputātiem atturoties, nolēma par 500 miljoniem eiro palielināt 2017.gada ES budžetu, portālam Diena.lv pavēstīja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Rezolūcijā par 2017.gada budžeta grozījumiem deputāti aicina Komisiju un dalībvalstis visu summu padarīt pieejamu vēl pirms gada beigām. EP ziņotājs Jens Geier (S&D, Vācija) sacīja: “Neskatoties uz pēdējā laika pozitīvajām ziņām par ES valstu ekonomikas attīstību, jauniešu bezdarbs joprojām nepiedodami augsts. Daudzviet 16-25 gadus veco jauniešu vidū bezdarbnieku ir divas reizes vairāk nekā vidēji valstī. Papildu 500 miljoni eiro palīdzēs radīt darbavietas, prakses un izglītības iespējas tiem, kam tās visvairāk nepieciešamas. Tomēr ar to nepietiks. Mēs mudināsim atvēlēt līdzekļus, kas nepieciešami krīzes risināšanai.”


2017.gada aprīlī EP deputāti atbalstīja ES daudzgadu budžeta pārskatīšanu, paredzot papildu sešus miljardus eiro darbavietām, izaugsmei un cīņai ar migrāciju. 1,2 miljardi eiro no šīs summas paredzēti Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas īstenošanai no 2017. līdz 2020. gadam.

Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva tika uzsākta 2013. gadā, lai atbalstītu jauniešus, kuri ir jaunāki par 25 gadiem, nemācās, nestrādā un neapgūst arodu un dzīvo reģionos, kur 2012.gadā jauniešu bezdarbs bija augstāks par 25%.
Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem kopš 2013. gada atbalstu saņēmuši 1,4 miljoni jaunu cilvēku.
 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Erdoganam smags eksāmens(1)

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans savu valsti vada jau 15 gadu. Šajā laikā Erdogans un viņa izveidotā konservatīvā Taisnīguma un attīstības partija (AKP) nav zaudējusi nevienās nacionālā līm...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropa

Vairāk Eiropa

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits