Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ES iekšlietu ministri Parīzē turpinās debates par migrāciju

Vācijas, Francijas un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri pirmdien pulcējas Parīzē, lai mēģinātu vienoties par pagaidu mehānismu Vidusjūrā uzņemto nelegālo imigrantu pārdalīšanai.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Helsinkos notikušajā sanāksmē ministriem neizdevās vienoties par Eiropas piekrasti sasniegušo nelegālo imigrantu pārdali starp bloka dalībvalstīm.

Mehānisms, kuru aktīvi aizstāv Francija un Vācija, nevērstu Itālijas un Maltas liegumu iebraukt to ostās tā dēvētajiem migrantu glābšanas kuģiem.

Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs atzinis, ka Helsinkos ministriem bija "ļoti atšķirīgi viedokļi". Dažas dalībvalstis vispār atteikušās uzņemt nelegālos imigrantus, citas aicinājušas uz solidaritāti, bet vēl citas paudušas bažas, ka pagaidu mehānisma ieviešana tikai mudinās vēl lielāku nelegālo imigrantu skaitu doties bīstamajā ceļā uz Eiropu.

Kastanērs norādīja, ka Parīzes sanāksmes mērķis ir panākt kādu 15 dalībvalstu atbalstu pagaidu mehānismam.

Vēl viena sanāksme šajā jautājumā septembra pirmajā nedēļā paredzēta Maltā.

Top komentāri

ļuļa
ļ
par ko te vispār diskutēt? nelegāls ir nelegāls, tātad noziedznieks pašos pamatos. ko vispār var diskutēt par noziedznieku pārdali eiropā? ja franči un vācieši viņus grib, lai savāc, bet citus lai liek mierā.
loģiski spriežot
l
Loģiski spriežot, jebkuras iekšlietu ministrijas uzdevums ir aizsargāt savas valsts pilsoņus, tai skaitā no nelegālajiem imigrantiem (nelikumīga robežas šķērsošana ir noziegums). Bet ja iekšlietu ministrija aizsargā nelegālos imigrantus, tad kaut kas nav kārtībā ar šo sistēmu.
risinājums
r
Uzticēt visus imigrācijas jautājumus Orbānam un Salvīni, un nekādu problēmu ar imigrāciju Eiropā vairs nebūs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits