Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

ES izveidota pirmā starpvalstu ugunsdzēsības gaisa kuģu flote

Lai sagatavotos mežu ugunsgrēku riskam šajā vasarā, Eiropas Komisija (EK) otrdien atklāja pirmo ugunsdzēsības gaisa kuģu floti, lai cīnītos pret dabas katastrofām. Flotē šobrīd ir iekļautas septiņas ugunsdzēsības lidmašīnas un seši helikopteri, un patlaban EK sadarbojas ar dalībvalstīm, lai tuvākajās nedēļās flotē iekļautu papildu resursus.

Jau piecas ES dalībvalstis, kuras pēdējos gados bieži ir skāruši mežu ugunsgrēki, ir nodevušas savas lidmašīnas un helikopterus 2019. gada rescEU pārejas perioda flotes rīcībā. Sākotnējie resursi ietver divas Horvātijas lidmašīnas, vienu Francijas lidmašīnu, divas Itālijas lidmašīnas, divas Spānijas lidmašīnas, kā arī sešus Zviedrijas helikopterus. Flote ir daļa no jaunas ES civilās aizsardzības iniciatīvas rescEU.

Papildus rescEU flotes izveidei EK stiprina savas uzraudzības un koordinēšanas spējas, lai sagatavotos mežu ugunsgrēku sezonai. ES Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centrs (ERCC), kurš strādā visu diennakti, vasarā tiks pastiprināts ar dalībvalstu ekspertu atbalsta vienību cīņai pret mežu ugunsgrēkiem. ERCC vasarā regulāri rīkos videokonferences ar dalībvalstīm, lai apmainītos ar informāciju par ugunsgrēku risku visā Eiropā.

Mežu ugunsgrēku ārkārtas situāciju kartēšanai tiks izmantota ES Copernicus satelītu sistēma.

Pēdējo mēnešu laikā ir rīkotas vairākas praktiskās mācības par mežu ugunsgrēkiem. Tās ietver MODEX praktiskās mācības par civilo aizsardzību un mežu ugunsgrēkiem, kurās piedalījās eksperti un glābēju komandas no dažādām ES valstīm, kuri no 7. aprīļa līdz 10. aprīlim tikās Cresas salā, Horvātijā. Vēl mācības tika rīkotas Horvātijas pilsētā Splitā un Ēksanprovansā, Francijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits