Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ES ministri apstiprinājuši nostādnes tirdzniecības sarunām ar Lielbritāniju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ministri otrdien oficiāli apstiprinājuši nostādnes gaidāmajām tirdzniecības sarunām ar Lielbritāniju, taču brīdinājuši, ka sarunas būs sarežģītas.

ES dalībvalstu Eiropas lietu ministri sanāksmē Briselē arī apstiprinājuši mandātu ES sarunu delegācijas vadītājam Mišelam Barnjē.

Lielbritānija 31.janvārī izstājās no ES, un tagad abām pusēm līdz gada beigām nepieciešams vienoties par turpmākām attiecībām, aptverot tirdzniecību, drošību un citus jautājumus.

Ja abas puses nespēs vienoties līdz 31.decembrim, tad netiks ieviesti jauni noteikumi, kam Lielbritānijas un ES starpā jāregulē tādas jomas kā tirdzniecība, ceļošana un drošība.

ES Lielbritānijai piedāvājusi plašu  piekļuvi tirgum, ja Londona piekritīs ievērot bloka standartus tādos jautājumos kā sociālā un vides aizsardzība, kā arī valsts sniegtā finanšu palīdzība.

Taču Lielbritānijas valdība uzstāj, ka valsts  nepameta ES, lai turpinātu ievērot bloka noteikumus.

Kopš Brexit Lielbritānija var izvēlēties savus noteikumus daudzās jomās, taču, līdzko tā eksportē preces uz ES, bloks var noteikt savus noteikumus un standartus apmaiņā pret piekļuvi tirgum, norādījusi Francijas Eiropas lietu ministre Amēlija de Monšalēna.

Vienlaikus viņa arī uzsvērusi, ka galveno uzsvaru šajās sarunās vajadzētu likt uz labas vienošanās noslēgšanu, nevis uz iekļaušanos noteiktajos termiņos.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits