Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +7 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Kipras pareizticīgā baznīca atbalsta Ukrainas baznīcas neatkarību

Kipras pareizticīgā baznīca paziņojusi, ka tā atbalsta Ukrainas pareizticīgās baznīcas tiesības uz neatkarību, ko tai pagājušajā mēnesī piešķīra Konstantinopoles ekumēniskais patriarhs.

Baznīcas sinode tomēr trešdien norādīja, ka patriarham Bartolomejam vajadzēja ņemta vērā iesējamo krievu jūtīgumu šajā jautājumā, zinot, ka Krievijas pareizticības saknes ir Ukrainā.

Patriarham vajadzētu nokārtot, ka krievu ticīgajiem Ukrainā ir zināma "jurisdikcija", un šo jautājumu varētu atrisināt, ieceļot sūtni vai tur nodibinot klosteri, norādīja sinode.

Kā ziņots, 15.decembrī Kijevā apvienošanās sinodē tika izveidota jauna neatkarīga Ukrainas pareizticīgā baznīca, bet janvāra sākumā, pirms pareizticīgo Ziemassvētkiem, Konstantinopoles ekumēniskais patriarhs Bartolomejs parakstīja dokumentu par autokefālijas piešķiršanu Ukrainas baznīcai, oficiāli apstiprinot tās neatkarību no Krievijas pareizticīgās baznīcas, ar kuru tā bija saistīta kopš 1686.gada.

Bartolomeja lēmums sadusmojis Maskavas baznīcu, kas sarāvusi saites ar Konstantinopoles patriarhu.

Top komentāri

Pravietisnejaukais
P
Reālā Baznīca ir neatkarīga no politikas, bet atkarīga no Jēzus Kristus, kas sēž pie Tēva labās rokas un reiz nāks tiesāt dzīvos un mirušos. Bet ķeizariem ir vēlme izmantot baznīcu politikā un baznīcai ir vēlme izmantot ķeizaru varu savās interesēs. Neveiksmei lemta (no-lādēta) politika.
Pravietisnejaukais
P
Problēma ir, ka no šiem visdažādāko formu "baznīcu jandāliņiem" cilvēkam uzdzen drebuli un ... cilvēks Baznīcai paiet garām. Brokātā tērptie bonzas par šīm zaudētajām dvēselēm smagi atbildēs Tā Kunga priekšā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits