Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Ukraina

Zelenskis pārmet Krievijai Krimas pārvēršanu karabāzē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis savā runā ANO Ģenerālajā asamblejā asi kritizējis Krievijas rīcību, pārvēršot Krimu par milzīgu karabāzi, kā arī izsniedzot Krievijas pases okupētajās Ukrainas teritorijās, vēsta Ukrainas informācijas aģentūra UNIAN.

Zelenskis: Okupanti Krimas pussalu ir pārvērtuši par armijas bāzi

Okupanti ar saviem dabas apstākļiem unikālo Krimas pussalu ir pārvērtuši par armijas bāzi, bet tās iedzīvotāju dvēseles tikušas pakļautas globālai iztukšošanai, uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis: Baidens atbalsta Ukrainas iestāšanos NATO

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā telekanālam CNN apliecināja, ka nesenās vizītes gaitā ASV ar Savienoto Valstu prezidentu Džo Baidenu apspriedis perspektīvas, kādas Ukrainai ir attiecībā uz iestāšanos NATO.

Zelenskis cer uz lielāku Baltā nama atbalstu

Situācija Austrumukrainā, iespējas Ukrainai saglabāt gāzes tranzīta valsts statusu arī pēc cauruļvada Nord Stream 2 darbības uzsākšanas, lielāka ASV militārā palīdzība, kā arī Kijevas valdības cīņa pret korupciju un vēlme realizēt plašas reformas – tās būs galvenās tēmas, ko šodien Baltajā namā ASV prezidents Džo Baidens apspriedīs ar savu Ukrainas kolēģi Volodimiru Zelenski.

Ukrainā svin un cer uz lielāku Rietumu atbalstu

Šodien Ukrainā atzīmēs 30. gadskārtu kopš valsts Neatkarības deklarācijas pieņemšanas, un tam par godu paredzēti daudzi pasākumi – sākot ar parlamenta svinīgo sēdi un beidzot ar Ukrainas bruņoto spēku parādi. Svinībām pieskaņots arī starptautiskais samits Krimas platforma, kas vakar sākās Kijevā. Tā mērķis ir ne tikai atgādināt pasaulei par 2014. gadā notikušo Krimas aneksiju, bet arī panākt, lai pret Krieviju, kas nelikumīgi iekļāvusi pussalu savā sastāvā un strauji to militarizē, tiktu vērsts vēl lielāks starptautiskais spiediens.

Eseja ne tikai par Krieviju un Ukrainu

Par to, ka top šāda eseja, kļuva zināms šā gada 30. jūnijā Tiešajā līnijā ar Vladimiru Putinu – nozīmīgākajos Krievijas plašsaziņas līdzekļos un virknē interneta platformu translētā ikgadējā tiešsaistes pasākumā, kurā Krievijas prezidents atbild uz valsts iedzīvotāju jautājumiem. Izskatot kādu no jautājumiem, Putins kārtējo reizi paziņoja, ka uzskata krievus un ukraiņus par vienu tautu, un solīja detalizēti izklāstīt savu viedokli rakstveidā. Šis solījums tika īstenots 12. jūlijā, kad Krievijas prezidenta interneta vietnē kremlin.ru parādījās ar Putina vārdu parakstīta eseja Par krievu un ukraiņu vēsturisko vienotību, kas tika publiskota vienlaikus gan krievu, gan ukraiņu valodā. Vēstījums, jāpiebilst, satur vairāk par pieciem tūkstošiem vārdu jeb ap 40 tūkstošiem rakstzīmju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide