Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lietotne Apturi Covid varēs sadarboties ar līdzīgām sistēmām citās ES valstīs

Lai nodrošinātu Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā ieviestās mobilās lietotnes Apturi Covid pilnvērtīgu darbību, tai skaitā sadarbību ar citās Eiropas Savienības (ES) valstīs ieviestām līdzīgām sistēmām, Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) iesniegtos likuma papildinājumus.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, pieņemtie likuma grozījumi nosaka, ka šim nolūkam tiks ieviesta kontaktpersonu noteikšanas un brīdināšanas informācijas sistēma. Šajā sistēmā iekļaujamās informācijas apjomu un iekļaušanas kārtību, apmaiņas apjomu un kārtību, kā arī informācijas glabāšanas termiņu noteiks Ministru kabinets.

Kā norāda Veselības ministrijā, ES tiek veidota vienota sistēma, kas nodrošinās dažādu valstu sistēmu sadarbību un iedzīvotāju brīdināšanu par atrašanos paaugstināta inficēšanās riska apstākļos ārpus valsts robežām. Šim nolūkam ir nepieciešams dalībvalstīs identificēt institūcijas, kas nodrošinās minētās informācijas apmaiņu un nodrošinās atbilstošu datu uzglabāšanu un citas funkcijas.

Likumā rosināts iekļaut Slimību profilakses un kontroles centra kā sistēmas pārziņa pienākumus sadarbībā ar ES līmeņa sistēmu. Tāpat no VM virzītā priekšlikuma izriet arī tiesības SPKC ļaut Latvijas Valsts radio un televīzijas centram uzturēt un attīstīt informācijas sistēmas tehniskās iespējas.

Kā ziņots, Latvija ar lietotni Apturi Covid kļuvusi par vienu no pirmajām valstīm, kas testē Eiropas Komisijas uzdevumā izstrādāto lietotņu pārrobežu savietojamības risinājumu. Atbilstoši iecerei un pateicoties šim risinājumam, dažādās valstīs izstrādātas lietotnes varēs savā starpā apmainīties ar informāciju, tādējādi sniedzot iespēju brīdināt iedzīvotājus par saskarsmi ar Covid-19 slimnieku, pat, ja saslimušais izmanto citā valstī radītu lietotni.

Eiropas Komisijas lietotņu pārrobežu savietojamības risinājuma izstrādē un testēšanā līdz ar Latviju iesaistījušās arī Čehija, Dānija, Vācija, Īrija un Itālija. Risinājums tiek radīts, lai efektīvāk samazinātu Covid-19 izplatību, vēl ātrāk pārtrauktu slimības izplatību ķēdes un glābtu dzīvības, pilnībā izmantojot saskarsmes fiksēšanas lietotņu sniegtās iespējas, kas nacionālā līmenī darbojas daudzās Eiropas valstīs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits