Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lukašenko uzdod Baltkrievijas valdībai organizēt naftas piegādes caur Baltijas valstu ostām

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ceturtdien uzdeva valsts valdībai meklēt iespējas piegādāt naftu caur Baltijas valstu ostām.

"Es jau sen esmu izvirzījis uzdevumu, un mums tas ir jāatrisina - atklāt alternatīvu naftas piegādi caur Baltijas valstu ostām. Ja lietuvieši nav ar mieru - vienoties ar latviešiem un iepirkt šo naftu. Pārstrādāt Novopolockas naftas pārstrādes rūpnīcā un nodrošināt Baltijas republikas," sacīja Lukašenko sanāksmē par valsts sociālekonomisko attīstību 2019.gadā.

Pēc Lukašenko teiktā, Baltijas valstīm tas būšot izdevīgāk nekā tagad, kad tās pērk naftas produktus par pasaules cenām.

"Var vienoties tā, ka tā būs mūsu kopīgā nafta, kuru mēs pārstrādājam modernizētajā Novopolockas naftas pārstrādes rūpnīcā. Vēl jo vairāk, mums ir dažas iespējas šajā ziņā," piebilda Baltkrievijas prezidents.

Baltkrievijas valsts naftas koncerna Belņeftehim vadītājs Andrejs Ribakovs pēc sanāksmes sacīja žurnālistiem, ka koncernā izveidotā darba grupa pastāvīgi pēta alternatīvas iespējas piegādāt naftu Baltkrievijai.

"Šis jautājums mums vienmēr ir "karstajā" rezervē. Pašlaik vispieejamākā, protams, ir Krievijas nafta. Taču no gada gadā tā zaudēs prioritāti, [tās cena] tuvosies pasaules cenai. Nav noslēpums, ka atsevišķos gados mēs piegādājām alternatīvu naftu caur Baltijas valstīm. Šie kanāli nav iesaldēti. Mēs pastāvīgā režīmā monitorējam šīs iespējas. Pašlaik tādas ir," teica Ribakovs.

No šā gada 1.janvāra Krievija sešu gadu laikā pakāpeniski no 30% līdz nullei samazinās naftas produktu eksporta nodevu, un līdz ar to nafta, ko Baltkrievija kā Eirāzijas ekonomiskās zonas dalībniece no Krievijas iegādājas beztarifu režīmā, Minskai izmaksās aizvien dārgāk..

Ceturtdienas sanāksmē Lukašenko paziņoja, ka, īstenojot eksporta nodevas samazināšanu, Krievija riskē zaudēt vienīgo sabiedroto rietumu virzienā - Baltkrieviju.

"Nevajag uzskatīt, ka tā ir katastrofa. Ja Krievijas vadība izvēlēsies tādu virzības ceļu, vienīgā sabiedrotā rietumu virzienā zaudēšanu, tā ir viņu izvēle. Mēs taču viņus nevaram piespiest," sacīja Baltkrievijas prezidents.

Viņš arī uzsvēra, ka pašlaik nevar būt ne runas par Baltkrievijas un Krievijas apvienošanos.

"Pārāk daudz šodien - es analizēju situāciju gan mūsu sabiedrībā, gan Krievijā - ir runu par divu valstu apvienošanos. (..) Mēs ar Krievijas prezidentu [Vladimiru Putinu] viennozīmīgi noteicām, ka šodien darba kārtībā tāda jautājuma nav - par apvienošanos," teic Lukašenko.

Top komentāri

Ilona Kulda
I
Būtu labi, ja Latvija izmantotu šīs iespējas
Sābrs Meikuls
S
Viss būs štokos, pat nafta sāks plūst pa Polockas-Ventspils naftas vadu virzienā no Ventspils uz Polacku.
Scorseze
S
Lukašenko malacis, kā patiesi neatkarīgas valsts vadītājs izmanto situāciju, kamēr visi apkārt plēšas viņš mierīgi pelna:) ģeniālākais ir tas, ka viņam neviens nevar aizliegt epirkt naftu kur viņš vēlas un pārdot naftas produktus tiem kam vēlas:) arī ar cenu politiku viņš var darīt visu kas ienāk prātā:) līdzīgi kā ar ES un Krievijas embargo par produktiem, kuru rezultātā Krievijā nonāk "Baltkrievijas kamambers", "Baltkrievijas dārzeņi"...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Līgo svinēšu:

Kopā nobalsojuši: 661

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits