Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Makrons ir gatavs uzņemties starpniecību Baltkrievijas krīzes risināšanā

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien paziņojis, ka ir gatavs uzņemties starpniecību, lai palīdzētu atrisināt Baltkrievijas politisko krīzi.

Makrons, kas ieradies vizītē Viļņā, pēc tikšanās ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku žurnālistiem norādījis, ka sarunās varētu piedalīties Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO).

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par tikšanos ar Tihanovsku, Makrons paziņoja: "Mēs rīkosimies."

"Es ar dziļu cieņu un atzinību izturos pret viņas apņēmību, un mēs kā eiropieši arī darīsim visu, ko varam, lai palīdzētu ar starpniecību, un mēs atgriezīsimies pie EDSO starpniecības, lai panāktu progresu," piebilda Elizejas pils saimnieks.

"Mums bija ļoti auglīga diskusija, taču tagad mums jābūt pragmatiskiem un jāatbalsta baltkrievu tauta, un mēs darīsim, ko varam, ticiet man," uzsvēra Makrons.

"Mūsu mērķis ir sākt šos starpniecības centienus dažu tuvāko dienu vai nedēļu laikā," sacīja Francijas prezidents.

"Mērķis ir mierīga pāreja, to cilvēku atbrīvošana, kas ir cietumos politiskās pārliecības dēļ, un brīvu vēlēšanu sarīkošana, klāt esot starptautiskajiem novērotājiem," norādīja Makrons.

Tihanovska uzsvēra, ka krīze ir jāatrisina "iespējami drīz", bet jaunas brīvas un godīgas vēlēšanas jāsarīko vēl pirms gada beigām.

"[Makrons] atbalsta starpniecības ideju, jo viņš saprot, ka ir jāiesaista spēcīgas valstis, lai sāktu sarunas ar [Baltkrievijas autoritāro līderi Aleksandru] Lukašenko. Viņš šajā ziņā ir gatavs palīdzēt," sacīja Tihanovska.

"Man šķiet, ka viņš runās ar Krievijas pusi par Baltkrieviju un darīs visu iespējamo, lai šajās sarunās iesaistītu Krieviju," viņa piebilda.

Kā sacīja Makrons, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir pozitīvi noskaņots attiecībā uz EDSO starpniecību Baltkrievijas krīzē.

Tiesa gan, intervijā televīzijā otrdien Putins norādīja, ka Baltkrievija atrodas "sarežģītā situācijā" un ka tā pakļauta "bezprecedenta ārējam spiedienam".

Kā ziņots, Baltkrievijā jau ilgāk nekā pusotru mēnesi turpinās iedzīvotāju protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāki tūkstoši cilvēku vēl vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Ziņa papildināta pēc 5.rindkopas.

Top komentāri

pafantazēsim
p
Iztēlosimies, ka Francija un Baltkrievija būs apmainījušas ar prezidentiem. Makrons būs kļuvis par Baltkrievijas prezidentu, bet Lukašenko - par Francijas prezidentu. Un iztēlosimies, kas būs palicis pāri no Francijas un Baltkrievijas pēc gada.
nu jā
n
Varbūt Makronam labāk risināt Armēnijas un Azerbaidžānas krīzi? Tur ir lielāka varbūtība, ka abas puses gribēs izmantot vidutāju. Baltkrievijā, cik redzams, Lukašenko neplāno runāt ar vidutājiem, viņš pats visu kontrolē.
bet
b
Kur Makrons, tur ir problēmas. Makrons ir problēmu pastiprinātājs un saasinātājs. Labāk ignorēt Makronu un nelaist sev tuvumā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits