Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Emanuels Makrons

Makrons un Merkele uzaicina vizītēs Džonsonu

Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele uzaicinājuši atsevišķās vizītēs jauno Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu.

Makrons iecerējis Francijas armijā veidot arī kosmosa spēkus

Francijas prezidents Emanuels Makrons sestdien paziņoja, ka ir apstiprinājis kosmosa spēku izveidi Francijas gaisa spēkos, lai tādā veidā uzlabotu valsts aizsardzības spējas. Uzrunājot militārpersonas pirms Bastīlijas ieņemšanas dienas parādes, Makrons sacīja, ka jaunā militārā doktrīna par kosmosa spēku izveidi stiprinātu Francijas satelītu aizsardzību. Viņš atzina, ka pagaidām nav aprēķinu par nepieciešamajām investīcijām ieceres īstenošanai.

Makrons aicina domāt par Eiropas atdzimšanu

Eiropa ir apdraudētāka nekā jebkad pēc Otrā pasaules kara, tāpēc eiropiešiem jāaizstāv kopīgās vērtības, kas viņiem visu pēckara periodu nodrošinājušas mieru un labklājību, paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons. Otrdien politiķis ar 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu laikrakstu starpniecību vērsās pie eiropiešiem, izklāstot viņiem savu plānu bloka reformām. Visticamāk, ka viņa raksts ar nodomu tika publicēts pirms drīzumā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kurās labus panākumus prognozē galēji labējiem populistiem. Makrons, pret kuru jau mēnešiem Francijā protestē tā sauktā dzelteno vestu kustība, brīdina, ka šīs EP vēlēšanas būs "izšķirošas mūsu kontinenta nākotnei".

Makrons rosina reformēt Šengenas zonu

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien ieskicēja savu vīziju Eiropas nākotnei, aicinot reformēt Šengenas zonu un izveidot jaunu Eiropas Savienības (ES) aģentūru "demokrātijas aizsardzībai" pret kiberuzbrukumiem un viltus ziņām.

Vācija un Francija nostiprinās draudzību

Piecdesmit sešus gadus pēc tam, kad Vācija un Francija parakstīja Elizejas līgumu, kas samierināja kādreizējās ienaidnieces un ielika pamatus Parīzes un Berlīnes ciešākai sadarbībai, abas valstis ir apņēmušās nostiprināt savu aliansi, lai stātos pretī mūsdienu izaicinājumiem, tajā skaitā pieaugošajam nacionālismam, izolacionismam un eiroskepticismam. Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien Vācijas pilsētā Āhenē parakstīs jaunu vienošanos, ko pievienos Elizejas līgumam un kas padziļinās kaimiņvalstu sadarbību virknē jomu, piemēram, ārlietās, aizsardzībā un ekonomikā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide