Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Merkeles izvēlētā pēctece Krampa-Karenbauere nekandidēs uz Vācijas kanclera amatu

Vācijas Kristīgo demokrātu savienības (CDU) priekšsēdētāja Annegrēta Krampa-Karenbauere, kuru atbilstoši izplatītam viedoklim Vācijas kanclere Angela Merkele vēlējusies redzēt kā savu mantinieci valdības vadītāja amatā, sacīkstēs par kanclera amata mantošanu nestartēs, pirmdien pavēstīja partijas pārstāvis sakariem ar presi.

Krampa-Karenbauere partijas vadībai Berlīnē apliecinājusi, ka pametīs arī CDU priekšsēdētaja amatu, pavēstījis partijas pārstāvis sakariem ar presi.

Tika prognozēts, ka Krampa-Karenbauere, Merkelei pakāpeniski mazinot savu lomu Vācijas politikā, kandidēs uz amatu pirms 2021.gada vēlēšanām.

Tomēr Krampa-Karenbauere cietusi vairākos skandālos, arī pēdējā, kas izraisījās, kad Tīringenes landtāgā CDU deputāti federālās zemes premjeru ievēlēja, balsojot kopā ar eiroskeptiķu partiju Alternatīva Vācijai (AfD), kas valstī izraisījis ko līdzīgu politiskai zemestrīcei.

Tagad arī vēsts, ka par Merkeles mantinieci uzskatītā politiķe uz kanclera amatu tomēr nekandidēs, Vācijā pirmdien izraisījusi vēl vienu politisko šoku.

Līdz ar to pagaisuši plāni par plūstošu varas nomaiņu, beidzoties Merkeles ceturtajam termiņam kanclera amatā.

Pēc visa spriežot, skandāls ap Tīringenes premjera vēlēšanām Krampai-Karenbauerei, kas publiskajā komunikācijā bieži tiek apzīmēta ar viņas iniciāļiem kā AKK, bijis pēdējais piliens.

57 gadus vecajai politiķei, kuras ceļš Vācijas politikā gājis kalnā no nelielās Zāras federālās zemes līdz vadošai lomai nacionālā mēroga politikā, izredzes uz kanclera amatu tika prognozētas vēl pirms ievēlēšanas CDU līdera amatā 2018.gadā.

Nākamās Bundestāga vēlēšanās tiek plānotas 2021.gadā.

Krampa-Karenbauere pavēstījusi, ka plāno kanclera amata kandidāta izraudzīšanās procesu vasarā pirms CDU vadības grožu nodošanas.

Avoti partijā ziņu aģentūrai DPA apliecinājuši, ka politiķe par lēmumu atkāpties nav brīdinājusi vadošās CDU amatpersonas.

Vēl pirmdien gaidāma līderes preses konference.

Pēc Krampas-Karenbaueres šokējošā paziņojuma kolēģu vidū sekojis ilgs klusums, DPA stāstījuši avoti.

Pagaidām neviens pretendents nav pieteicies, kas vēlētos kļūt par CDU kanclera amata kandidātu, norāda avoti.

CDU līdera vietnieks Armīns Lašets, kas arī ticis uzskatīts par potenciālu kanclera amata kandidātu, sanāksmē nav piedalījies.

Merkele pirmdien sacījusi, ka Krampai-Karenbauerei ir jāsaglabā loma kabinetā, norāda avoti.

Krampa-Karenbauere šobrīd ieņem aizsardzības ministra amatu.

CDU līdere cita starpā izpelnījusies pārmetumus par atteikšanos sadarboties gan ar AfD, gan kreiso ekstrēmistu partiju Die Linke (Kreisie), kas Tīringenē saņēma visvairāk balsu, tomēr nespēja izveidot koalīciju.

Sadarbība ar AfD Vācijā līdz šim tika uzskatīta par nepārkāpjamu "sarkano līniju", bet daudzi kreisās ievirzes politiķi uzskata, ka nav iespējams likt vienlīdzības zīmi starp Die Linke un AfD, kas cita starpā tiek apsūdzēta, ka tajā patvērumu raduši nacismam simpatizējošie un ka partija uzkurinot antisemītismu.

Partijas pirmdien Tīringenē turpina sarunas, lai rastu izeju no krīzes, kas radusies pēc tam, kad ar CDU, AfD un brīvo demokrātu (FDP) balsīm premjera amatā ievēlētais FDP politiķis Tomass Kemmerihs izlēma demisionēt.

Top komentāri

Emigrants
E
Vaacijaa jau "manto" politiskos amatus? Monarhija vai? Merkele ir visprastaakaa govs, kas ir notirgojusi vaacu tautu.
hmm
h
Kristīgajiem demokrātiem vēl ir cerība atbrīvoties no visiem liberāļiem, multikulturālistiem un imigrācionistiem, un sākt strādāt vāciešu labā, lai glābtu Vāciju no katastrofas.
ļuļa
ļ
kāpēc diena neraksta par to, ka kemmerihs nemaz neizlēma demisionēt, ka viņu piespieda? un ka spiedienu izdarīja merkele personīgi, jo skaidri un gaiši pateica, ka vēlēšanu rezultāts ir nepieņemams, tāpēc tas ir jāanulē? un ka merkele amatā grib redzēt kreiso komunistu ramelovu, un šobrīd tiek domāts, kā lai panāk viņa ievēlēšanu pirmajā kārtā? vispār notikumi tīringenē ir skandalozi līdz neprātam, bet diena izvēlas rakstīt nevis par to, ka tika anulēti demokrātisku vēlēšanu rezultāti, bet par krampu-karrenbaueri, kurai tāpat nebija cerību kļūt par kancleri.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits