Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šidlo: Polija nevar uzņemt patvēruma meklētājus

Polijas premjerministre Beāta Šidlo otrdien paziņojusi, ka, neskatoties uz Eiropas Savienības (ES) izvirzīto ultimātu, Polija nevar uzņemt patvērumam meklētājus no Itālijas un Grieķijas. Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka Polijai un Ungārijai ir laiks līdz jūnijam, lai sāktu uzņemt savu daļu patvēruma meklētāju, pretējā gadījumā tām var tikt piemērotas sankcijas. Nedz Polija, nedz Ungārija līdz šim nav piekritušas EK noteiktajam plānam pārdalīt pa citām dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā.

Šidlo preses konferencē Varšavā paziņoja, ka ES dalībvalstis nav vienojušās par obligātām kvotām patvēruma meklētāju izvietošanā, un norādīja, ka, pateicoties Polijas kritiskajai attieksmei pret imigrantiem, blokā arvien plašāk izplatīta kļuvusi arī kritiskā attieksme pret patvēruma meklētāju izvietošanas mehānismu.

"Polija nevar uzņemt bēgļus," uzsvēra Šidlo.

2015.gada septembrī ES līderi, izmantojot vairākuma balsojuma procedūru, vienojās, ka katra valsts nākamo divu gadu laikā uzņems konkrētu patvēruma meklētāju skaitu, lai mazinātu spiedienu uz Grieķiju un Itāliju, kur nelegāli ieradušies desmitiem tūkstoši patvēruma meklētāju no Tuvajiem Austrumiem.

Tomēr līdz šim no nelegālo imigrantu nometnēm Vidusjūras piekrastes valstīs uz citām ES valstīm pārvietoti tikai aptuveni 14 000 cilvēku. Polijai, kas līdz ar Ungāriju un Slovākiju balsoja pret šīm uzspiestajām kvotām, jāuzņem 6200 migranti, taču līdz šim tā nav uzņēmusi nevienu.

Saskaņā ar EK datiem tikai Polija, Ungārija un Austrija nav uzņēmušas nevienu patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas, savukārt Malta un Somija ir vienīgās valstis, kas pilnībā izpildījušas savus solījumus patvēruma meklētāju uzņemšanā.

 

Top komentāri

Tikai politiski aklais
T
var mēģināt runāt ar Poļiem ultimātu valodā. Poļu sakāmvārds - "pārdzīvojām nacismu, pārdzīvosim arī komunismu", var tikt pagarināts ar "ES"... .
Imants Imants
I
Visu cieņu Polijas valdībai. Žēl, ka to pašu nevar teikt par Latvijas valdību.
Kira
K
Visa ciena Polijasa valsts vadibai, ka ta nepaklaujas Briseles idiotiem, kuri sanem lielas algas, visa veida privlegijas un izdoma nacionalo valsti iznicinasanas, diskriminaciajs planus. Loti ceru, ka ne Polija, ne Unkarija nepiekapsies ES, Komisijas vadibas idiotiem, atskiriba ka idiotiskas Latvijas valdibas, kura 26. gadu laika nespeja aizstavet ne Latvijas intereses, ne latviesu tautas intereses. Kad Latvija tiks atjaunots visas 3 likvidetas cukurfabrikas (Liepaja, Jekabpili, Jelgava), kuras uzspieda likvidet Eiropas Komisijas kretini un zids Godmans ka judu izdzimtenis to paklausigi veica un Latvija likvideja visas 3 cukura razosanas fafrikas???
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits