Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Slovākijas parlaments noraida ANO migrācijas paktu

Slovākijas parlaments ceturtdien ar ievērojamu balsu vairākumu pieņēmis rezolūciju, noraidot ANO migrācijas paktu. Vairākas Eiropas valstis jau iepriekš paziņojušas, ka vienošanos neatbalstīs. Globālais pakts "neatbilst Slovākijas drošības un migrācijas politikai", teikts rezolūcijā, ko ierosināja divas valdošās koalīcijas partijas.

No 150 parlamenta deputātiem 90 balsoja par rezolūciju un tikai 15 bija pret. Pārējie atturējās vai nepiedalījās balsojumā.

Globālais migrācijas pakts iekļauts Marakešā, Marokā, 10. un 11. decembrī plānotās starptautiskās konferences darba kārtībā.

Pakta mērķis ir atbalstīt starptautisko sadarbību, lai migrāciju padarītu "drošāku, organizētāku un sistemātiskāku", vienlaikus vēršoties pret cilvēku kontrabandistiem, uzraugot robežas un aizsargājot migrantu cilvēktiesības.

Vairākas valstis, arī Igaunija un ASV, norādot uz bažām par nacionālo suverenitāti, paziņojušas, ka dokumentu neatbalstīs.

No ceturtdienas rezolūcijas nav skaidrs, vai Slovākija savu pārstāvi uz Marakešu sūtīs.

Kā sacīja parlamenta spīkers Andrejs Danko, premjerministrs Pēters Pelegrīni viņam teicis, ka Slovākija savu pārstāvi uz konferenci sūtīt neplāno.

Top komentāri

VISS PAR VĒLU.
V
LATVIJA KĀ APSĒSTA NO KRIEVU ŠAIKĀM UN BANDĀM. TO VARĒTU GLĀBT VIEN KĀDS MILJONS INDIEŠU, KAS VARĒTU STĀTIES PRETĪ KRIEVU IETEKMEI, KULTŪRAI UN AGRESIJAI, KAS PIEGĀNA VALSTI.
italiano
i
Arī Itālija noraida ANO migrācijas paktu. Turklāt Itālija ir pieņēmusi jaunu imigrācijas likumu. Tika vispār likvidēts tā saucamais "alternatīvais statuss", kas ļāva palikt valstī daudziem imigrantiem, kuriem nebija it nekādu bēgļa pazīmju. Tā vietā tagad var tikai uz vienu gadu piešķirt "īpašu aizsardzību" vai arī atļaut pusgadu uzturēties dabas katastrofas dēļ. Pēc dabas katastrofas beigām imigrantam ir jāatgriežas savā valstī.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits