Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ukraina proeiropeisko kursu nostiprina ar izmaiņām konstitūcijā

Ukrainas parlaments ceturtdien konstitūcijā nostiprinājis valsts kursu uz Eiropas Savienību (ES) un NATO, pieņemot likumu par atbilstošu izmaiņu izdarīšanu valsts pamatlikumā. Augstākā rada pieņēmusi likumu Par izmaiņām Ukrainas konstitūcijā (attiecībā uz valsts stratēģisko kursu uz Ukrainas pilntiesīgu dalību ES un NATO).

Likumprojekts, kura apstiprināšanai bija jāsaņem vismaz 300 deputātu atbalsts, tiks pieņemts ar 334 balsīm. "Lēmums ir pieņemts. Ukraina būs ES, Ukraina būs NATO," sacīja spīkers Andrijs Parubijs.

Pirms balsojuma likumdevējus uzrunāja prezidents Petro Porošenko.

Ar šo dokumentu tiek izdarītas izmaiņas Ukrainas konstitūcijā un nostiprināts valsts stratēģiskā kursa neatgriezeniskums tās centienos kļūt par pilntiesīgu ES un NATO dalībvalsti.

Konstitūcijas preambulā tiks nostiprināts formulējums par Ukrainas tautas eiropeisko identitāti un Ukrainas eiropeiskā un eiroatlantiskā kursa neatgriezeniskumu.

Ukrainas stratēģiskā kursa uz dalību ES un NATO garants ir Ukrainas prezidents, nosaka jaunais likums. Parlaments noteiks stratēģiskā kursa realizācijas pamatu, bet valdība to īstenos.

Reaģējot uz likuma pieņemšanu, NATO paziņoja, ka atzīst Ukrainas centienus pievienoties aliansei un pauž stingru solidaritāti ar to.

"Mēs atzīstam Ukrainas centienus pievienoties aliansei un NATO solidaritāte ar Ukrainu ir stingra. Mēs apsveicam reformās sasniegto progresu un aicinām Ukrainu turpināt virzīties pa reformu ceļu. Tas ir ārkārtīgi svarīgi labklājībai un mieram Ukrainā un stabilitātei visā Ziemeļatlantijas telpā," teikts NATO paziņojumā.

Top komentāri

Anatoliijs
A
Kurs tad no jums grib dzīvot ka Krievija? Neviens......pat ukraina ne...Ta ka labi vien ir-citadi man janosoda visi tie kas no Krievijas aizbega-sevi ar taja skaita....
Robis
R
Es uzskatu ka tas labi: Nedrīkst pieļaut ka Kremlis pasaulē rīkojās pēc stalina-bolseviki principiem: Iedalīt kaimiņvalstis kaut kādās savās buferzonās....
Valsts ir
V
nospraudusi kursu uz pilsonju karu (pat "Diena" rakstija par ukrainiem, kuri cinas pret Kijevas varu), nabadzibu un drausmigu arejo paradu, jo ES aizdevumi tada vai citada celja nonak Kijevas elites kabatas, par to runa pat rusofobi-ukr. nacionalisti.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Putins varēs palikt amatā līdz 2036. gadam(5)

Nedēļu ilgā balsošana par Krievijas Federācijas konstitūcijas labojumiem ir noslēgusies ar Kremļa saimniekam Vladimiram Putinam patīkamu iznākumu – viņš, nepārkāpjot valsts pamatlikumu, nu ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits