Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Vācijā plāno līdz 2038. gadam beigt izmantot ogles elektroenerģijas ieguvē

Vācijas valdības izveidota ekspertu komisija ierosinājusi nolūkā mazināt klimata izmaiņas pakāpeniski līdz 2038.gadam valstī pārtraukt ogļu izmantošanu elektroenerģijas ražošanā.

Paredzams, ka valdība atbalstīs šo komisijas lēmumu, kas tika pieņemts sestdien. Komisijā ir 28 locekļi – ogles iegūstošo reģionu un energokompāniju pārstāvji, zinātnieki un vides aizstāvji.

Pašlaik Vācija vairāk nekā trešdaļu elektroenerģijas iegūst ar oglēm darbināmās termoelektrostacijās, kur darbības dēļ atmosfērā nokļūst liels daudzums siltumnīcefektu izraisošo gāzu.

Komisijas atbalstītais plāns paredz no federālā budžeta piešķirt 80 miljardus eiro, lai kompensētu zaudējumus, kas ogļu pieprasījuma krituma dēļ radīsies ogļu ieguves reģioniem, un kurus elektroenerģijas cenu kāpuma dēļ cietīs energokompānijas un patērētāji.

Vēl komisija ierosinājusi 2032. gadā izvērtēt, vai šī plāna īstenošanu iespējams pabeigt jau līdz 2035. gadam.

Kopš pagājušā gada Vācijā iegūst vairāk elektroenerģijas no atjaunīgiem avotiem nekā no akmeņoglēm.

Līdz 2022. gadam Vācijā paredzēts slēgt visas atomelektrostacijas.

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka vāciešiem jāatgriežas pie atomenerģijas.
Scorseze
S
Interesanti gan, jo ja Vācija likvidēs ogļu TEC un AES un vienlaicīgi ārkārtīgi jaudīgi attīstās elektromobiļu ražošana, tad no kurienes vācieši plāno ņemt elektroenerģiju (par saprātīgu cenu protams)? Vislētākā elektroenerģija ir AES un HES:) Piekam, ja šodien visa Vācija pāriet vienīgi uz elektromobiļiem, vāciešiem sāktos elektroenerģijas krīze pat pie šodienas elektroenerģijas pietiekamības (tas attiecas praktiski uz visām ES valstīm), tas liek domāt par šādu lēmumu nepārdomātību vai arī populismu:)
rekur
r
Vācijā dedzinot akmeņogles TEC ražo 35% , bet Polijā 40% elektroenerģijas. Latvija ar saviem HES un nelielu gāzes dedzināšanu izskatās pēc ekoloģiski ideālas valsts. Eksotiskie enerģijas veidi mums dod tikai 0,5% no saražotās enerģijas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits